UlicaEkologiczna.pl
DIY

DIY – Ekokuchenka dla dzieci

W dzisiejszym kąciku D.I.Y dla zabawkowych majsterkowiczów przedstawiam kuchenkę z pudełek po pizzy i innych rzeczy, które możemy znaleźć w domu…


Najpierw gromadzimy wszystkie potrzebne materiały, czyli:

 • 10 pudełek po pizzy
 • 4 stare CD
 • 4 plastikowe zakrętki po soku, mleku, etc.
 • kawałek folii aluminiowej
 • stary plastikowy wieszak po dziecięcym ubranku lub kawałek drutu
 • oraz czarny marker, klej, przezroczystą taśmę klejącą, dwustronną taśmę klejącą i nożyczki
 • Na początek malujemy stare CD czarnym markerem. Na tym etapie może nam pomóc dziecko. W międzyczasie bierzemy 9 pudełek i sklejamy je przezroczystą taśmą klejącą, aby uzyskać korpus kuchenki.
 • Na wierzchu przyklejamy pomalowane na czarno CD w roli palników.
 • Ostatnie pudełko służyć będzie jako drzwiczki do piekarnika. Naklejamy kwadrat folii aluminiowej, który imitować będzie szybę, po czym montujemy uchwyt do drzwiczek. Ja użyłam starego plastikowego wieszaka, któremu obcięłam zawieszkę. Zamiast tego można użyć kawałka drutu lub sznurka.
 • Przyklejamy drzwiczki taśmą z przodu kuchenki i na koniec nad drzwiczkami przyklejamy klejem 4 nakrętki, które imitować będą pokrętła do zapalania gazu i voila – kuchenka gotowa!
 • Wykonanie całości nie zabrało więcej niż godzinę. Nic tylko gotować zupy z trawy i kamyków albo ciastoliny 🙂

  0 comments
  1. Aniko

   10 pudełek od pizzy – musiałabym z rok zbierać (pewnie między czasie by się niszczyły).
   Pomijając że pizza w dostawie do super eko nie należy to efekt raczej jest paskudny 😛 (bez urazy ale moje poczucie estetyki straszliwie cierpi patrząc na efekt końcowy)
   W internecie jest ze 30 (albo i więcej) projektów na tekturowe kuchenki dla dzieci – o wiele estetyczniejsze i bardziej w duchu eko. Osobiście też mieliśmy taką – przez bardzo krótki okres czasu bo młodej tak bardzo się podobała że z podekscytowania mieszaniem na niej w garnku “zupy” w pewnym momencie się rozpadła. Teraz jesteśmy w trakcie robienia kuchenki ze starej szafki nocnej (kupionej na tablicy za 20 zł od kogoś w okolicy). Recycling jest (stary mebel nie trafił na wysypisko) a na pewno bardziej trwała.

  2. Andrzej

   O masakra – 10 pudełek to mega dużo. Zwłaszcza, że bardzo rzadko zamawiam pizze do domu… Mój chrześniak lubi pomagać mi w gotowaniu, dlatego zrobiłbym mu taką kuchenkę. Postawić ją w kuchni i niech sam sobie przewraca coś na patelni. Tylko zamiast pudełek po pizzy wezmę chyba jakiś karton po mikrofalówce albo odkurzaczu. Tak się składa, że to na bank znajdę w piwnicy. Podobnie z taśmą klejącą, z tym na bank nie będzie problemu, w końcu pracuję u producenta takich taśm 🙂 Jak już uda mi się machnąć taką kuchenkę to wyślę fotkę 🙂 Pozdrawiam

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Wybór redakcji