10.07
2016

Usiądź wygodnie i ciesz się naturą


Gdy nadchodzą słoneczne dni i rozpoczyna się sezon działkowy, pojawia się nagląca potrzeba zakupu mebli ogrodowych. Często plastikowych, bo są najtańsze. Czy można jednak, nie wydając góry pieniędzy, cieszyć się wyposażeniem, które będzie w zgodzie z naturą? Można!

 

Jeśli poszperać w garażu, na strychu czy w piwnicy, to okaże się, że mamy pod ręką całkiem sporo niepotrzebnych rzeczy, które z łatwością można przerobić na meble ogrodowe. Wystarczy chwila wolnego czasu i odrobina chęci, by upiec od razu kilka pieczeni na jednym ogniu: posprzątać w schowku, dać starym gratom drugie życie i stworzyć coś oryginalnego i potrzebnego.

 

stylemepretty comŹródło: KLIK!

 

Z oponą w roli głównej

Po wymianie opon na nowe, stare najlepiej zostawić w serwisie samochodowym, który następnie przekaże zestaw do recyklingu. Myli się jednak ktoś, kto sądzi, że zużyte opony do niczego się nie nadają. Mogą z nich powstać świetne siedziska! Wystarczy zasłonić otwory kartonem lub cienką sklejką, a następnie owinąć oponę grubym jutowym sznurem. Dla trwałości sznur warto przykleić i zabezpieczyć bezbarwnym lakierem.

 

pinterest com PrettylichaŹródło: KLIK!

 

Co z tym wiadrem?

Potrzebne podczas remontu duże wiadra na farbę, po wszystkim często lądują w koszu. Oczyszczone i odpowiednio przygotowane mogą jednak z powodzeniem zastąpić pufy ogrodowe. Do pokrywki należy przymocować miękkie poduszki, a do środka wsypać piasek, by pufa się nie przewracała.

 

amazinginteriordesign comŹródło: KLIK!

 

Cegły, drewno i materac

Po remoncie lub budowie często pozostaje kilka niewykorzystanych bloczków betonowych. Co z nimi zrobić? Połączyć ze sobą, pomalować, w otwory wsunąć drewniane bale, a na wierzchu położyć materac lub poduchy. I voila! Mamy wygodną ławkę!

 

diy-enthusiasts comŹródło: KLIK!

 

Fotel ze skrzynki

Stara plastikowa skrzynka na owoce też świetnie się nadaje na siedzisko. Zarówno jako pufa, jeśli do środka włożyć dużą poduchę, jak i fotel. W drugim wypadku trzeba będzie wyciąć jedną ściankę, a miejsce cięcia oszlifować, by uniknąć skaleczenia podczas korzystania.

 

diyandcraftsideas comŹródło:KLIK!

 

Uniwersalne palety

Drewniane palety już zarekomendowały siebie jako doskonały budulec dla mebli. Ławki z palet często można zobaczyć w ogródkach kawiarnianych, a drobne elementy wyposażenia ze skrzyń są obecne także w wielu domach. To niewymagający budulec, a jednocześnie oferujący wiele możliwości wykorzystania. Ze skrzyń i palet można „zbudować” dowolny mebel ogrodowy: stoliki, ławki, pufy, leżaki czy sofy.


Jakiś czas temu odkryła, jak bardzo nieekologiczna jest produkcja bawełnianych T-shirtów, uważanych powszechnie za przyjazne dla natury i człowieka. Od tamtej pory stara się jak najmniej rzeczy wyrzucać, a jak najwięcej upcyclingować. Na swoim blogu Na Nowo Śmieci pokazuje jak w łatwy i twórczy sposób można przetworzyć bawełnę, papier i inne "odpady" oraz stworzyć przedmioty codziennego użytku z naturalnych składników.