09.02
2017

Zostań moją Walentynką. Pięć DIY prosto z serca


Walentynki, jedni czekają na ten dzień, inni zaś uważają za święto kiczu i przejaw amerykanizacji. Naprawdę ? Historia mówi inaczej. Już w średniowieczu w Europie czczono św. Walentego jako patrona zakochanych.

Być może faktycznie święto z założenia dla zakochanych stało się komercyjnym biznesem. Jednak to od nas zależy, czy oprzemy się na uczuciach, czy skoczymy do sieciówki po pluszowe serce, które i tak za moment utknie w czeluściach szafy.

Co proponuję w zamian ? Oczywiście upominki wykonane samodzielnie! Znalazłam w sieci mnóstwo inspiracji, perełki polskiej blogosfery, które mam nadzieję zainspirują Was do stworzenia własnych prezentów dla ukochanych.

Przez żołądek do serca

Na początek coś dla amatorów łakoci. Malinowe kruche ciasteczka, autorstwa Pauliny z bloga Czekoladą Utkane. Wyglądają uroczo, a czy smakują równie dobrze możecie się przekonać wprowadzając w życie przepis Pauliny. Smacznego !

Walentynki DIY

Serduszka jak malowane

Mama Rak, czyli Martyna pokazuje jak z kredek świecowych stworzyć dekoracyjne serca. Myślę, że w szczególności rodzice znajdą u Martyny inspiracje nie tylko na walentynki, ale także na kreatywną zabawę z dzieciakami. Uroczy pomysł :)

Walentynki DIY

Kolacja przy świecach

Julia jest bardzo eko i prowadzi bloga Na nowo śmieci. Nie powinno więc dziwić, że dla wielu „śmieci” potrafi odmienić w piękne dekoracje. Zwyczajny słoik z odrobiną zaangażowania i farby w nowej odsłonie. Taki świecznik umili romantyczną kolację :)

Walentynki DIY

Pięknie i walentynkowo

Sylwia przygotowała walentynkową dekorację. Widziałabym ją również jako romantyczny prezent. Co istotne wykonacie ją z tego, co zwykle mamy w domu. Serwetki, ruloniki z papieru… Mam wrażenie, że stworzenie jej było impulsem, emocjami, które są odczuwalne w efekcie ostatecznym :) Instrukcja krok po kroku na blogu Sylwi, ECOmanufaktura.

Walentynki DIY

Romantyczna kąpiel

W zasadzie na koniec, jednak nie taki ostatni, imponujący pomysł, na własnoręcznie wykonanie mydełek. Naturalne składniki, jedynie kształt sugeruje okoliczność. Inez nie tylko przedstawia receptury na mydełka, ale również podsuwa pomysły na ich naturalne barwienie. Te i wiele innych ekoprojektów znajdziecie na jej blogu HERBINESS.

Walentynki DIY

Szukając inspiracji zastanawiałam się czy Walentynki musza być kiczowate? Mam nadzieję, że udało mi się pokazać inną stronę walentynkowych prezentów. Łatwo jest kupić, ale te drobiazgi wykonane samodzielnie, to coś więcej. Blogerki podsunęły Wam instrukcje, teraz Waszą rolą jest by wprowadzić je w życie :)

Od serca na walentynki, czego i Wam życzę !


Na co dzień mama, z pasją do tworzenia, przerabiania, odnawiania, szycia, codziennie poszukująca nowych rozwiązań. Pomysł przekłada na projekt, a projekt na wykonanie. Po kolejnym pytaniu „jak to zrobiłaś?”, postanowiła zacząć opisywać krok po kroku, co robi na co dzień. Tak właśnie powstał blog Klinika DIY, który z założenia ma odpowiadać na pytanie „jak?” i inspirować czytelników do realizowania własnych pomysłów.