03.07
2014

5 pomysłów na wykorzystanie puszki


Pojawienie się dziecka w domu to dla każdego rodzica rewolucja. Czasem zdarza się, że wraz z naszymi pociechami w domu pojawiają się … niezliczone ilość puszek po mleku – niemal jak w hurtowni. Podzielę się z Wami moimi pomysłami na ich ponowne wykorzystanie.

20140617_175153Na pierwszy ogień doniczki
Puszkowe doniczki były pierwszym pomysłem jaki przyszedł mi do głowy. Zdecydowałam, że nie będę ich malować, ani też nadmiernie modyfikować i pozostawię je w stanie prawie „surowym”. W puszkach nawierciłam jedynie otwory od spodu, które odprowadzają nadmiar wody. Zdecydowałam, że moje doniczki będą wiszące. Do ich zamontowania użyłam znalezionego w domu łańcuszka.
Puszki możemy też pomalować w dowolny sposób. To dobra okazja do wykorzystania resztek farby, która została po remoncie. Można opleść je również sznurkiem, albo przewiązać znalezionym w domu kawałkiem wstążki. Niedaleko pada jabłko od jabłoni, dlatego też kolejnym pomysłem na wykorzystanie puszek może być wazon na kwiaty.

Pozostańmy w kuchni
Puszki po mleku doskonale sprawdzą się też w kuchni jako opakowanie na różne produkty spożywcze, np. sól, cukier, kawę, herbatę, czy też mąkę, kaszę i makaron. Do przechowywania produktów będą idealne. Można ozdobić je tematycznie, tak, aby na pierwszy rzut oka było wiadomo co się w nich znajduje. Sprawdzi się tu technika decoupage. Jeżeli nie posiadamy wybitnych zdolności artystycznych możemy pozostać przy umieszczeniu na puszkach jedynie nazw produktów.

A może lampiony?
Lampiony to również ciekawy sposób na wykorzystanie puszek. Niebanalnie będą wyglądać, jeżeli nawiercimy w nich wiele otworów.

pojemniki-z-puszekSchowek na … wszystko
Świetnie sprawdzą się również w garażu, jako pojemniki na śrubki, gwoździe i inne drobiazgi. Możemy wykorzystać je również jako pojemnik na długopisy, kredki, pędzle, ozdoby do włosów, klamerki do prania, a nawet jako skarbonkę. Ozdobione puszki możemy wykorzystać też jako opakowanie na prezenty.

Do zabawy
Nasze pociechy z pewnością znajdą swoje sposoby na wykorzystanie puszek, chociażby jako schowek dla skarbów, albo element kosmicznej rakiety.

 

Zdjęcia: autorki, Życie Rzeczy


Interesuje się zdrowiem, sportem i wszelkimi rzeczami wartymi uwagi. Uwielbia kawę, czekoladę i dobrą książkę.