20.01
2017

Koronkowa maska karnawałowa DIY


Karnawał w pełni, a jego nierozerwalnym elementem są bale maskowe. Szykujecie już kostiumy na bal? Jeśli jeszcze nie macie pomysłu, to pokażę Wam jak w prosty sposób wykonać samodzielnie czarowną maskę z plastikowej teczki na dokumenty. Słowo „ prostą” nie jest tu bezzasadne, bo przy odrobinie sprytu obejdziemy ewentualny brak zdolności plastycznych. Niezbędne za to będą cierpliwość i materiały do jej wykonania.

Potrzebujemy:

  • Teczka na dokumenty
  • Marker permanentny
  • Tasiemka
  • Zszywacz biurowy
  • Nożyczki
  1. Kształt maski

Tu pierwszy moment na obejście zdolności rysownika ;). Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „maska karnawałowa szablon” i pojawią się setki wzorów gotowych do wydrukowania. Ja wybrałam zupełnie prostą, a na jej bazie odrysowałam kolejną, dopasowaną do mojej twarzy.

Maska karnawałowa

  1. Nanosimy kształt

Na plastikowej teczce obrysowałam markerem szablon maski i wycięłam.

Maska karnawałowa

  1. Koronkowa robota

Pozostaje teraz nanieść koronkę na folię markerem permanentnym ;). Mądrala ze mnie i na pewno potrafię pięknie rysować. Nie potrafię, a przynajmniej nie pięknie ;). Jak więc udało mi się ozdobić maskę bez plastycznych zdolności ? Tak jak przy poszukiwaniu szablonu, wpisałam „koronka tło” w wyszukiwarkę i otwarłam na monitorze zdjęcie koronki.

Przykładałam maskę do ekranu pod różnymi kontami i kopiowałam bezpośrednio na nią wzory. Istotne aby robić to uważnie. Nie chcemy przecież pomalować markerem ekranu, co i mnie się zdarzyło. Ratunkiem był wacik namoczony w perfumach i śladu nie ma, jednak lepiej poświęcić trochę więcej czasu by uniknąć takich wpadek.

Oczywiście samo obramowanie i drobne elementy łączące motywu nanosiłam bez wsparcia „gotowego tła”, ale i tak to dużo łatwiejsze niż tworzenie całości wzoru od podstaw.

Maska karnawałowa

Maska karnawałowa

Maska karnawałowa

  1. Tasiemka

Przed jej zamocowaniem dobrze jest przyłożyć maskę do twarzy i ustalić miejsce gdzie ma być wiązanie.

Przypięłam ją do prawej strony zszywaczem …

Maska karnawałowa

… I gotowa na bal :)

Maska karnawałowa

Miłej pracy i cudownego karnawału !

 


Na co dzień mama, z pasją do tworzenia, przerabiania, odnawiania, szycia, codziennie poszukująca nowych rozwiązań. Pomysł przekłada na projekt, a projekt na wykonanie. Po kolejnym pytaniu „jak to zrobiłaś?”, postanowiła zacząć opisywać krok po kroku, co robi na co dzień. Tak właśnie powstał blog Klinika DIY, który z założenia ma odpowiadać na pytanie „jak?” i inspirować czytelników do realizowania własnych pomysłów.