09.12
2016

Proste pomysły na prezenty DIY


Mówi się, że najlepsze prezenty wykonane są własnymi rękami. A co, jeśli ktoś nie posiada zdolności manualnych? Bez obaw! Mamy kilka pomysłów na proste ręcznie robione upominki gwiazdkowe. Któryś z nich na pewno Cię zainspiruje.

 

storyboardwedding-comŹródło: KLIK!

 

Flora w słoiku

Kwiaty są dobre na każdą okazję, a Boże Narodzenie wcale nie jest wyjątkiem. Zwłaszcza, jeśli są to żywe rośliny. Kwiaty w zwykłej doniczce wyglądają jednak zbyt banalnie, dlatego zachęcamy do wykonania własnej kompozycji w… słoiku! Wystarczy garść ziemi, piasek, kamienie i mech do dekoracji oraz sukulenty. Wszystkie te produkty dostępne są w sklepach ogrodniczych. Słoik zaś znajdziemy w swojej własnej kuchni.

 

sparklesofsunshine-comŹródło: KLIK!

Kosmetyki domowej roboty

Jednym z najczęstszych prezentów pod choinkę są kosmetyki. Nie śpieszmy się jednak odwiedzać drogerii. Większość produktów do pielęgnacji możemy zrobić samodzielnie. Do wykonania prostej pomadki do ust potrzebujemy wosku pszczelego i oleju kokosowego. Musujące kule do kąpieli powstają z sody, kwasku cytrynowego i dodatków, jak olejki eteryczne, przyprawy lub glinka. Cukrowy peeling do ciała zrobimy z gruboziarnistego cukru, oliwy i substancji zapachowej, na przykład startej skórki pomarańczy.

buzzfeed-comŹródło: KLIK!

 

Zakładka dla bibliofila

Bliska nam osoba jest molem książkowym? Możemy ją obdarować samodzielnie wykonaną zakładką. Istnieje wiele pomysłów na zakładkę DIY. Najprościej jest wyciąć z kolorowego kartonu prostokąt i przywiązać do niego chwost z kordonka.

 

theperfectdiy-comŹródło: KLIK!

 

A może świeczki?

Oryginalne świece również są świetnym upominkiem. A do wykonania ich możemy użyć tego, co mamy pod ręką: resztki parafiny ze spalonych świec, słoiki, ładne porcelanowe filiżanki. Wosk albo resztki parafiny należy stopić w kąpieli wodnej. A za knot posłuży kawałek sznurka lub kordonka.

thesuburbanmom-comŹródło: KLIK!

 

Jak zapakować słodycze?

Najmłodszych zwykle obdarowuje się słodyczami. Dla dzieci jednak równie istotne jak cukierki, jest sposób, w jaki łakocie są zapakowane. Szukasz niebanalnego pomysłu na opakowanie? Wykorzystaj przezroczyste bombki. Do środka włóż cukierki, a z zewnątrz ozdób opakowanie motywami świątecznymi: aplikacją przypominającą pas Mikołaja lub guziki bałwana, wstążkami, kolorowym


Jakiś czas temu odkryła, jak bardzo nieekologiczna jest produkcja bawełnianych T-shirtów, uważanych powszechnie za przyjazne dla natury i człowieka. Od tamtej pory stara się jak najmniej rzeczy wyrzucać, a jak najwięcej upcyclingować. Na swoim blogu Na Nowo Śmieci pokazuje jak w łatwy i twórczy sposób można przetworzyć bawełnę, papier i inne "odpady" oraz stworzyć przedmioty codziennego użytku z naturalnych składników.