22.03
2017

Powitaj wiosnę na parapecie – upcyklingowe osłonki doniczek


Wiosna nieśmiało zaczyna pukać do naszych okien. Ta kalendarzowa rozpoczęła się 21 marca. Kiedy już na dobre poczujemy jej ciepły powiew, zacznie się wiosenna gorączka, a z nią wyzwania i postanowienia ;).

Siłownia, nowa garderoba, kosmetyczka, fryzjer… łapiemy wiatr we włosy. Zupełnie nowe życie chciało by się powiedzieć. Nowe nie tylko dla nas ale i naszych roślin. Jeśli chcemy by przez kolejny rok cieszyły nasze oczy, dobrze jest zadbać o nie podobnie jak o siebie. Uzupełnić ziemię, podciąć pędy, zacząć nawadnianie intensywniejsze niż w okresie zimowym… Do tej listy dodałabym gustowne osłonki. Co nie oznacza nówki z marketu. Nim pobiegniecie po sklepowo – szablonowe made in china, zajrzyjmy, jakie propozycje mają dla nas polskie blogerki.

Na początek okres przejściowy, czyli cieplutka osłonka ze swetra. Wersja z golfem, czy może jednak dopasowany pulowerek ? Prosto i efektownie. Ten i więcej pomysłów znajdziecie u Hani, autorki bloga haart.pl

osłonki doniczek

Niemniej ciekawe są propozycje Sybilli, która w swoim „domku za lasem” sypie pomysłami wprost z rękawa, a wszystko to zgodnie z obowiązującymi trendami. Jutowy worek, jeans, sznurek, żwirek, kosz. Zajrzyjcie bo warto.

osłonki doniczek

Pora na proste zrób to sam, bez straty dla efektu ostatecznego. Dorota, autorka bloga „baba ma dom” jako sprytna babka, wykorzystała to, co miała pod ręką. Okleiła zwykłe, plastikowe osłonki jutą i już :). Efekt ostateczny zaskakuje, a instrukcję krok po kroku na blogu Doroty.

osłonki doniczek

Poszukując inspirujących pomysłów na osłonki dla roślin byłam przekonana, że znajdę setki projektów przy wykorzystaniu puszek po warzywach. Są proste, ogólnie dostępne i dają wiele możliwości. I tu zaskoczenie, wcale nie trafiłam na nadmiar aluminium w sieci ;). Dopiero na blogu „one Little smile” możecie zobaczyć pomysły na ich użytkowe zastosowanie. Kiedy już traficie do Pauliny, to zwykłe puszki nabiorą innego wymiaru.

osłonki doniczek

Na koniec pomysł, który urzeka prostotą. Kupujecie pieczywo w papierowych torbach z foliowym okienkiem ? Są w sklepach za darmo i po opróżnieniu trafiają do kosza. No to popatrzcie jakie zastosowanie znalazła im Dorota. To jedna z najbardziej zaskakujących inspiracji jaką udało mi się znaleźć. Jeśli przepisy kulinarne na „Dorota smakuje” są równie nieszablonowe, to zaczynam gotować ;).

osłonki doniczek

Te proste projekty najczęściej sprawdzają się najlepiej . Kolejny raz więc pozostaje mi pogratulować dziewczynom kreatywnych zastosowań rzeczy, które najczęściej nazywamy śmieciami. Mam nadzieję, że i Was zachęciły do przetwarzania i osłaniania w duchu upcyklingu.


Na co dzień mama, z pasją do tworzenia, przerabiania, odnawiania, szycia, codziennie poszukująca nowych rozwiązań. Pomysł przekłada na projekt, a projekt na wykonanie. Po kolejnym pytaniu „jak to zrobiłaś?”, postanowiła zacząć opisywać krok po kroku, co robi na co dzień. Tak właśnie powstał blog Klinika DIY, który z założenia ma odpowiadać na pytanie „jak?” i inspirować czytelników do realizowania własnych pomysłów.