02.07
2013

Ekolato w Parku Odkrywców


Przekonamy Was, że lato spędzone w mieście może być super! Leżaki, gry planszowe i plenerowe, bańki mydlane, warsztaty miejskiego ogrodnictwa i architektury – w Parku Odkrywców w wakacje każdy znajdzie dla coś dla siebie. Zapraszamy do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, w każdy weekend od 6 lipca do 25 sierpnia.

FAMILIJNE WEEKENDY W PARKU
W letnie weekendy na odwiedzających Park Odkrywców czekają wygodne leżaki, czytelnia czasopism, zajęcia pilates oraz wypożyczalnia gier planszowych i plenerowych. Wszystkich, którzy chcą stworzyć coś namacalnego zapraszamy na warsztaty miejskiego ogrodnictwa, a całe rodziny na zajęcia architektoniczne. Park zapełnia się także animatorami Kopernika, zaopatrzonymi w specjalny wózek laboratoryjny, pełen sprawdzonych patentów na dobrą zabawę. Na najmłodszych zawsze czekają pokazy baniek mydlanych i tęcza powstająca na zawołanie.

MIASTOTWORY

niedziele, godz. 11.00 – 13.00
Zapraszamy dzieci do zaprojektowania i zbudowania eksperymentalnych miastotworów! W każdą letnią niedzielę wspólnie tworzymy inne miasto. Zobaczymy, jakie stoją przed nim problemy i wspólnymi siłami postaramy się je rozwiązać.

7 lipca 2013 – MIASTO DOOKOŁA ŚWIATA
Zbadamy, jak położenie geograficzne wpływa na dobór materiałów z których buduje się domy. Zbudujemy wielkie miasto, które oplecie całą kulę ziemską – od bieguna do bieguna!

14 lipca 2013 – PARKO-MIASTO
Ile w mieście jest miejsca dla ludzi, a ile dla samochodów – gdzie odpoczywają ludzie, a gdzie samochody? Zbudujemy zielony system komunikacji, wymyślimy alternatywne sposoby transportu.

21 lipca 2013 – GRA W MIASTO
Jak poukładać miejskie puzzle, żeby do siebie pasowały? Pokażemy proste metody projektowania i poszukamy ładu przestrzennego.

28 lipca 2013 – REKLAMACJA
Reklama w przestrzeni publicznej to problem zarówno dużych, jak i małych mieszkańców miast. Wspólnie stworzymy miasto jak z reklamy.

4 sierpnia 2013 – MOSTO-MIASTO
Most przez rzekę, most nad autostradą – wykorzystajmy miejską przestrzeń jak najlepiej! Poznamy różne konstrukcje mostów i nauczymy się, jak można je dodatkowo wykorzystać.

11 sierpnia 2013 – INFRA-MIASTO
Tramwaj, autobus, metro. Poznajemy sposoby rozwiązywania problemów komunikacji w mieście i próbujemy wspólnymi siłami rozwiązać miejski supeł drogowy.

18 sierpnia 2013 – MIASTO W CHMURACH
Chodzące miasto, plug-in city… miasto w chmurach! Poznajemy fantazyjne koncepcje miast i tworzymy własne urbanistyczne wizje przy pomocy niekonwencjonalnych materiałów.

25 sierpnia 2013 – MIASTO PRZYSZŁOŚCI
Wysyłamy misję badawczą na Księżyc z zadaniem stworzenia tam nowej ludzkiej siedziby. Co będzie nam potrzebne w kosmosie? Domy, szkoły, teatry? A może wielkie fortece jak z „Gwiezdnych wojen”?

UZIEMIENI
soboty, godz. 11.00 – 15.00

Uziemieni to cykl warsztatów dla dorosłych z pogranicza ogrodnictwa i projektowania, promujących tzw. zrównoważone myślenie o życiu w mieście. W każdą letnią sobotę postaramy się wypracować nowe zielone standardy dla Warszawy. Zaprojektujemy m. in. makietę idealnego miasta, zbudujemy „string gardens” (kwiatowe kule), mini ogródek warzywny, samonawadniające się doniczki i basen z roślinami wodnymi.
Szczegółowy program zajęć na www.kopernik.org.pl

Warsztaty są realizowane w ramach programu Uzdrowisko Warszawa.

CENTRUM NAUKI KOPERNIK
ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20
00-390 Warszawa
www.kopernik.org.pl