03.02
2014

Naturalny dezodorant z ałunem o zapachu geranium i róży


Nawet jeśli zasada “mniej znaczy więcej” przyświeca wam także w dziedzinie kosmetyków, to niewiele jest osób, którym udało się je wyeliminować zupełnie ze swojego życia. Prawdopodobnie w poszukiwaniu kosmetyku idealnego wciąż kupujecie pasty do zębów, mydła, szampony, balsamy czy dezodoranty, przed zakupem uważnie czytając skład i sprawdzając ekocertyfikaty. My również z zapałem testujemy produkty z naturalnych składników, a dziś chcemy podzielić się opinią na temat dezodorantu Lilla Mai z ałunem o zapachu geranium i róży.

Producent(ka) deklaruje, że jest to kosmetyk naturalny. Przyjrzyjmy się składowi: woda, hydrolat z oczaru wirginijskiego, ałun, guma guar, d-panthenol, żel z aloesu, olej rycynowy, olejki z geranium i róży damasceńskiej, alkohol, kwas salicylowy, gliceryna, kwas sorbowy – wygląda przyjaźnie.

Jednym z głównych składników jest ałun, naturalny minerał pozyskiwany z kryształu skał granitowych. Tworzy na powierzchni skóry powłokę zapobiegającą działaniu bakterii, jednocześnie pozwalając pracować gruczołom. Nie przenika przez ściany komórek, nie zatyka porów. Wyciąg z oczaru redukuje zaczerwienienie i swędzenie skóry. Żel z aloesu działa bakteriobójczo i przeciwzapalnie, likwiduje zapach potu. Do tego charakterystyczny zapach róży i geranium, które tworzą interesującą przyjemną, trochę babciną, mieszankę.

Jest to dezodorant kulkowy, w szklanej buteleczce (plus) o standardowej pojemności 50ml, bez dodatkowych opakowań (plus). Aplikacja jest bezproblemowa, a zapach utrzymuje się przez kilka godzin. Nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego, ani testowanych na zwierzętach (dwa plusy), dlatego weganie mogą używać go z czystym sumieniem.
Jeśli do tego dodamy, że został, podobnie jak inne kosmetyki Lilla Mai zrobiony ręcznie, w Polsce, to otrzymujemy produkt, który można spokojnie dodać do ulubionych.

Dezodorant udostępnił do testowania producent kosmetyków LILLA-MAÏ.

Naturalny dezodorant z ałunem o zapachu geranium i róży, 4.5 out of 5 based on 2 ratings