UlicaEkologiczna.pl
Akcje społeczneakcje, wydarzenia, konkursyPozytywne inicjatywy

Edukacja poprzez sztukę i prawo do naprawy!

Świat zalewają śmieci – przedmioty i sprzęty zaprojektowane tak, aby nie dało lub nie opłacało się naprawiać. Polskie Stowarzyszenie Zero Waste walczy z tym zjawiskiem domagając się prawa do naprawy i popularyzując modę na naprawianie przez organizowanie Kawiarenek Naprawczych. A może pomóc im w tym… sztuka!„Jesteśmy pierwszym pokoleniem, które zdaje sobie sprawę, że wyniszcza swoją planetę i ostatnim, które może z tym coś jeszcze zrobić” powiedział Barack Obama. Świat podlega gwałtownym przemianom o niespotykanej dotąd skali – klimat się ociepla, wymierają gatunki i całe ekosystemy, a powierzchnia Ziemi pokrywa się śmieciami. Otaczamy się przedmiotami, które szybko się psują i zamiast służyć nam przez długie lata, przyczyniają się do powiększania składowisk odpadów. Nie musi tak być!

Prawo do naprawy!

W ramach projektu “Prawo do naprawy” Polskie Stowarzyszenie Zero Waste promuje dłuższe życie rzeczy i uczymy, jak naprawiać i dbać o przedmioty codziennego użytku. Okazją do wspólnych napraw są Kawiarenki Naprawcze integrujące społeczność lokalną wokół idei naprawiania.

Edukacja przez sztukę

W tym roku organizację Kawiarenek Naprawczych wsparła IKEA Polska przekazując na charytatywną licytację 7 obrazów autorstwa Eweliny Sośniak, które powstały jako część kampanii „Na dłużej”. Obrazy wykonane techniką mieszaną na płótnie, poprzez artystyczne środki wyrazu uczą, jak prawidłowo dbać o meble i przedmioty codziennego użytku, by służyły nam… na dłużej. Dochód ze sprzedaży obrazów Stowarzyszenie w całości przeznaczy na organizację kawiarenek naprawczych. Link do aukcji na platformie Charytatywni Allegro: https://bit.ly/aukcje-obrazow

Licytujcie i podawajcie dalej – każda zebrana złotówka pomoże nam jeszcze lepiej dbać o jedyny dom, który mamy – Ziemię!
Źródło: informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wybór redakcji