UlicaEkologiczna.pl
ekomiejsca

Ekologiczny hostel Emma

W Warszawie powstał drugi eko-hostel – hostel Emma
Jakiś czas temu  pisaliśmy o ekologicznym hostelu, który powstał na placu Wilsona w Warszawie. Teraz turyści przyjeżdżający do stolicy mają do wyboru dwa eko-hostele. Ten drugi zaczął działać w zeszłym tygodniu, nazywa się Emma i mieści się przy ulicy Wilczej.
Hostel Emma jest o tyle szczególny, że to chyba pierwszy w Polsce hostel prowadzony w ramach spółdzielni socjalnej. Założycielom zależy na propagowaniu idei spółdzielczości oraz ekologii. Starają się, aby środki higieniczne i wszelkie detergenty były biodegradowalne i niekorporacyjne. Meble i elementy wyposażenia są drewniane a drewno wykorzystane do ich produkcji pochodzi częściowo z odzysku. Zaimpregnowane jest naturalnymi środkami ochronnymi. Część wyposażenia pochodzi z drugiej ręki. Oryginalny żyrandol w przedpokoju zrobiony został z bębna od pralki.

Żyrandol z bębna od pralki, fot. Emmahostel.com

Do dyspozycji  gości jest kawa i herbata pochodzące ze sprawiedliwego handlu. Śniadania są wegańskie a produkty rolne pochodzą z gospodarstw agroturystycznych i Warszawskiej Kooperatywy Spożywczej. W hostelu można nocować ze swoim zwierzakiem. Od wiosny dla gości hotelu będzie działać bezpłatna wypożyczalnia rowerów.
Więcej informacji na emmahostel.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wybór redakcji