UlicaEkologiczna.pl
akcje, wydarzenia, konkursy

EKOstudent – Największy studencki festiwal EKO w Polsce!

Zapraszamy na najbardziej rozpoznawalne wydarzenie propagujące ekologię i zdrowy tryb życia, organizowane przez Zrzeszenie Studentów Polskich Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Będzie to już XV edycja projektu, co bezsprzecznie świadczy o jego popularności. Podczas wydarzenia pragniemy zachęcić wszystkich odbiorców do zdrowego trybu życia, opierającego się o racjonalne odżywianie, aktywność fizyczną, naturalną pielęgnację ciała oraz proekologiczne działania w biznesie.

Tegoroczna edycja podzielona jest na trzy wyjątkowe dni tematyczne: Beauty, Business, Balance. Zachęcamy do wzięcia udziału w każdym z nich. Dla uczestników przewidziane są konkursy z atrakcyjnymi nagrodami od naszych ekoopartnerów.
Pierwszego dnia (19.04) przedstawimy beauty w odsłonie EKO. Poniedziałkowy cykl wykładów będzie poświęcony naturalnym kosmetykom, masażom oraz diecie roślinnej.
https://fb.me/e/Oj4sisSb

Harmonogram prelekcji:

14:00 – „Pielęgnacja olejami i tajniki masażu z Natur Lov SPA” Dzięki Natur Lov SPA
dowiemy się jak rozpocząć swoją przygodę z olejami i masażami we własnych domach.
16:00 – „Jak rozpocząć naturalną pielęgnację i czy zero waste w branży beauty istnieje?”
Wywiadu udzielą nam założycielki Natu Handmade, odpowiedzą między innymi na pytanie czy możliwe jest jednoczesne stosowanie wyłącznie naturalnych kosmetyków i zachowanie promienistej cery.
18:00 – „Dieta wegańska. Czyli, jak zadbać o piękno od wewnątrz?” Prelekcję poprowadzi
Pani Aleksandra Łabus, przedstawicielka Vegetitian.
19:00 – „Jak kompleksowo zadbać o skórę twarzy? Kosmetyki + automasaż” O Poprawnym wykonaniu automasażu twarzy przy użyciu odpowiednich kosmetyków opowiedzą nam: kosmetolożka Marta Ryszewska oraz fizjoterapeutka Joanna Jabłonowska-Łoń z Clochee.

Drugi dzień (20.04) poświęcony będzie ekologicznym biznesom. Prelekcje są skierowane do wszystkich zainteresowanych zrównoważonym rozwojem oraz odpowiedzialnością biznesu w dzisiejszych czasach.
https://fb.me/e/2fGxqztwX

Webinary będą zaczynały się kolejno:

14:00 – „Biznes z pasji tworzenia i miłości do natury” Magdalena Beyer opowie o swojej
marce kosmetycznej Fridge by yDe.
16:00 – „Jak założyć markę modową zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju?” Prelekcję poprowadzi dla nas Bartosz Ladre, założyciel Elementy wear – pierwszej transparentnej marki na polskim rynku
17:00 – „Dlaczego #juzwszystkomam?” Rolę marketingu transparentnego i
odpowiedzialnego społecznie w biznesie przedstawi nam Anna Domin z Szeptszum.
20:00 – „Dlaczego produkty z drugiej ręki to przyszłość świata mody?” Poznaj szczegóły powstawania oraz działalności największej w Polsce platformy odsprzedażowej produkty luksusowe – PyskatyZamsz.

Last but not least, (21.04). To dzień, w którym dowiecie się jak odnaleźć balans w swoim życiu, jak skutecznie dbać o naszą planetę oraz będziecie mieli okazję poznać nowe możliwości samorozwoju.
https://fb.me/e/LUxKdV3V

Harmonogram dnia:
14:00 – „Dlaczego to ostatni moment aby zacząć oszczędzać wodę?” O regulacji rzek, zagrożeniu suszą i co o tym myślą ryby opowie specjalistka ds. ekosystemów wodnych WWF Polska – Alicja Pawelec.
17:00 – „Zrób to sam! – warsztat z robienia świeczek sojowych.” Dla miłośników pięknych zapachów poprowadzi Dominika Wawelska z Szklanyskładzik.
18:00 –„Jak poruszać się w gąszczu sklepowych regałów i jakie certyfikaty są godne uwagi?” Prelekcję poprowadzi Pani Żaneta Geltz z hipoalergiczni.pl
19:00 –„W życiu przede wszystkim chodzi o balans” Zajęcia z pilatesu poprowadzone przez
Igę Majewską pomogą wam odnaleźć balans i trochę się zrelaksować.

Umieszczając informacje o naszym przedsięwzięciu nie może zabraknąć wzmianki na temat EKOśniadania oraz EKOlotka!
W tym roku zdecydowaliśmy się na niestandardową formę pierwszego z tych eventów. Tegoroczne EKOśniadanie, to konkurs, z którego zasadami możecie zapoznać się zaglądając na główny fanpage EKOstudenta https://www.facebook.com/ekostudent.
EKOlotek jest loterią fantową podczas której możecie pozbyć się zalegających w domach elektrośmieci i zgarnąć super nagrody! Kontener będzie znajdował się w budynku Szkoły Głównej Handlowej w dniach 19-21 kwietnia. Za każdy przyniesiony przedmiot jest przewidziana wyjątkowa nagroda!


Tegoroczni partnerzy EKOstudenta: Lirene, Clochee, Fridge by yDe, Elementy Wear,
Szeptszum, PyskatyZamsz, WWF Polska, Szklanyskładzik, hipoalergiczni.pl, Ecobody
Lavera, Plantwear, nożyczki.art, Warsaw Pilates, Klimeko, Yope, Fairma, Vegetitian,
Pharmaceris, Natu Handmade, Fritz-Kola, Natur Lov SPA, Vianek, Schowaj Rzeczy,
REMONDIS oraz Jadar.

Wybór redakcji