14.10
2016

Bez zieleni ani rusz


Nie można w inny sposób oczyścić środowiska miejskiego, niż przy pomocy roślin. Wszystkie inne sposoby praktycznie zawodzą. Dlatego 10 października po raz 14. odbyły się obchody Święta Drzewa. Już zwyczajowo Klub Gaja wraz z partnerami – Lasami Państwowymi i LeasePlan Fleet Management Polska sadzili drzewka w parku Pole Mokotowskie.

W tym roku partnerzy i zaproszeni goście, m.in. Michał Olszewski – Wiceprezydent Miasta St. Warszawy, czy Bartłomiej Topa – aktor i wieloletni ambasador Święta Drzewa zasadzili dwa gatunki: wiśnię ptasią i 5 buków czerwonych. To część wielkiej akcji, dzięki której udało się tylko w zeszłym roku posadzić 40 tys. drzew. Tegoroczne obchody odbywają się pod hasłem „Święto Drzewa – wśród pól”. I nie chodzi tu wyłącznie o warszawskie Pola Mokotowskie. Jak wspomniał Jacek Bożek, prezes Klubu Gaja – Krajobraz jest naszym dziedzictwem kulturowym, a zadrzewienia śródpolne stanowią jego ważny element i służą zwierzętom oraz lepszym plonom.

dsc_1573

Nie zabrakło też przedstawicieli partnerów. Justyna Krajewska-Szmakfefer z LeasePlan Polska także posadziła symboliczne drzewko. Firma już od 10 lat mocno zaangażowana jest we współpracę z Klubem Gaja. Wspierając tę ekologiczną inicjatywę przez wiele lat została też partnerem strategicznym dorocznego Święta Drzewa.

Tereny pokryte roślinnością pełnią bardzo ważne funkcje, między innymi przeciwdziałają skutkom emisji dwutlenku węgla do atmosfery przez samochody, dlatego jako firma odpowiedzialna społecznie naprawdę czynnie włączamy się nie tylko w inicjatywy związane z sadzeniem drzewek na Polu Mokotowskim, ale promujemy również opiekę nad środowiskiem naturalnym wśród naszych Klientów. Jesteśmy prekursorem takiej postawy w branży flotowej, oferując program ekologiczny dla flot – GreenPlan. Polega on przede wszystkim na rekompensacie emisji zanieczyszczeń powodowanych przez pojazdy firmowe – tłumaczy Justyna Krajewska-Szmakfefer.

dsc_1563

1 samochód = 7 drzew

Tyle drzew należy średnio posadzić, aby zrekompensować roczną emisję CO2 przez 1 samochód

Kluczowe znaczenie ma też właściwy dobór aut, monitorowanie poziomu zanieczyszczeń oraz szkolenia użytkowników pojazdów w zakresie ekologicznej jazdy. Jednocześnie chodzi o rekompensatę negatywnych dla przyrody skutków eksploatacji pojazdów poprzez sadzenie drzew, które absorbują dwutlenek węgla. Wspólnie z klientami posadziliśmy już 56 tys. drzew.

LeasePlan odebrał też od Klubu Gaja statuetkę Kryształowe Czarodziejskie Drzewo 2016 za osiągnięcia w programie Święto Drzewa.

O LeasePlan Fleet Management Polska

Polski oddział LeasePlan rozpoczął swoją działalność w 2001 roku i stanowi część globalnego koncernu LeasePlan Corporation N.V. – największego na świecie dostawcy usług zarządzania flotą i rozwiązań mobilnych dla użytkowników aut. Grupa LeasePlan zarządza flotą 1,62 miliona pojazdów i zatrudnia ponad 7 000 pracowników w 33 krajach.

Obecnie LeasePlan Polska administruje flotą ponad 25 000 samochodów, dla blisko 1000 klientów. Zgodnie
z danymi Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów LeasePlan zajmuje 1. pozycję na polskim rynku wynajmu długoterminowego.