UlicaEkologiczna.pl
Moda

Folkstar.pl – sklep ze slow fashion na ludowo

Coś więcej niż nowoczesna cepelia.

Ludowo znaczy modnie. Po corocznych letnich zachwytach inspiracjami etnicznymi, jesienią najczęściej moda spogląda łaskawym okiem na bliższe rejony, czerpiąc z bardziej odpowiednich w naszym chłodnym klimacie ciepłych wełen i nasyconej, energetycznej kolorystyki.
Sklep Folkstar.pl czerpie pełnymi garściami z najbliższych, mazowieckich wzorów. Można tu znaleźć sztukę ludową i przedmioty nią zainspirowane, przeprojektowane w duchu artystycznym i nowoczesnym. Asortyment ciekawy: od t-shirtów, spódnic, a nawet skarpetek i krawatów zdobionych motywami ludowymi, przez ceramikę i ozdoby dla domu, aż po kompletne stroje ludowe.
[nggallery id=8]
W ofercie sklepu znajdują się przedmioty hand-made, czyli wykonane ręcznie przez twórców ludowych, i produkty inspirowane sztuką ludową, w których powstaniu brali udział artyści i graficy. Folkstar dba o oryginalność pochodzenia oraz jakościowe wykonanie produktów w swojej ofercie – pracuje tylko z certyfikowanymi twórcami ludowymi, a większość jego produktów posiada atest Krajowej Komisji Artystycznej i Etnograficznej działającej przy Cepelii. Większość produktów pochodzi z Mazowsza, z okolic Łowicza. Właściciele zapowiadają, że wkrótce można liczyć także na produkty z innych regionów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wybór redakcji