UlicaEkologiczna.pl
Zdrowy tryb życia

Hasła (kupa) mięci

Kwestia sprzątania psich kup raczej nie spędza snu z powiek właścicielom psów, jednak innych użytkowników tzw. przestrzeni publicznej razi. I to bardzo.

Trudno powiedzieć, czy niechęć do sprzątania po swoich pupilach przerodzi się kiedyś (kiedy?) w zaakceptowanie tego średnio przyjemnego obowiązku. Póki co, nie działa ani groźba mandatu w wysokości 500zł ani rozdawanie torebek i łopatek ani sprzedawane w sklepach internetowych „kupozbieraki”. W różnych miastach Polski co rusz podejmowane są kampanie używające rozmaitych haseł mających zachęcić psich opiekunów do uprzątnięcia ich odchodów. Sami oceńcie, czy skutecznie:

 • Pies po sobie nie posprząta (Konstancin)
 • Pokaż klasę – posprzątaj po swoim pupilu (Szczecin)
 • Posprzątaj po swoim przyjacielu (Krosno)
 • Sprzątnij psią kupę (Warszawa)
 • Zachowanie psa świadczy o jego właścicielu (Warszawa)
 • Kupa wstydu?Już nie! (Zielona Góra)

i mój faworyt:
Posprzątaj! To nie jest kupa roboty (Łódź)

0 comments
  1. Yeti

   Ja też, tylko czasem ciężko wyłuskać kupę “moją” z grona pozostałych. Czasem mam dziwne wrażenie, że tylko ja sprzątam na tym zacofanym osiedlu i mój wpływ na efekt końcowy jest znikomy. Ale przecież nie przestanę, nie”?

 1. Siria

  Warszawa jak zwykle oryginalna… “sprzątnij psią kupę” – tak po prostu.
  “Zachowanie psa świadczy o jego właścicielu” – że co? Że jak pies robi kupę, to niewychowany? A co ma z nią zrobić, jak nie wydalić? To kupa leżąca na trawie/chodniku źle świadczy o właścicielu.

 2. Tomasz Kulka

  To są generalnie dobre akcje! Ja od lat sprzątam po swoim psie. Torebki nie są drogie, a komfort psychiczny, że żadne dziecko nie wdepnie w kupę pozostawioną przez mojego psa jest bezcenny.

 3. Janek88

  Najlepszym sposobem promowania jest udostępnianie woreczków. W moim mieście ciężko o nie, dlatego muszę zamawiać przez Internet, ale decydując się na psa wiedziałem, że będę musiał się trochę wysilić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wybór redakcji