UlicaEkologiczna.pl
Pielęgnacja DzieciWydarzenia

HelloWielo – nadchodzi wielorazowa rewolucja

Gdy słyszysz “pieluchy wielorazowe” wyobrażasz sobie tetrę i ceratę, na wieść o podpaskach wielorazowego użytku przed oczami stają Ci nasze babcie, a na dźwięk słów “kubeczek menstruacyjny” masz ochotę uciec z krzykiem? To ta kampania jest właśnie dla Ciebie. HelloWielo to ogólnopolska kampania edukacyjna, która oswoi Cię z tematami pieluchowania wielorazowego oraz higieny menstruacyjnej w duchu zero waste. 

Wielorazowa rewolucja

W dniach 16-24 listopada, w ramach Europejskiego Tygodnia Redukcji Odpadów, na terenie całego kraju odbędzie się ponad 40 bezpłatnych warsztatów i spotkań dotyczących pieluchowania wielorazowego oraz stosowania wielorazowych produktów higienicznych takich jak podpaski i kubeczki menstruacyjne.

Uczestnicy i uczestniczki poznają nowoczesne systemy pieluch wielorazowych, dowiedzą się jak dobrać je do potrzeb swoich i dziecka, jak z nich korzystać i jak o nie dbać. Przekonają się też, że wielorazowe produkty higieniczne dla kobiet są o wiele zdrowszą i wygodniejszą opcją.

Dla osób, które nie będą mogły wziąć udziału w warsztatach zaplanowano serię live’ów ze specjalistami. Będzie też można skorzystać z rabatów w sklepach na terenie całego kraju.

Harmonogram

16 XI: Poznań – Warszawa – Rumia – Wrocław – Tarnowskie Góry

17 XI: Rogaland (Norwegia)

18 XI: Opole – Kraków – Warszawa – Puławy – Knurów – Radom

19 XI: ToruńŁódź – Mińsk Mazowiecki – Bielsko-BiałaSzczecin – Poznań

20 XI: Tomaszów Mazowiecki – Kraków – GliwiceOstrów WielkopolskiRzeszów

21 XI: Warszawa – Chorzów – GdańskGrodzisk Mazowiecki

22 XI: Katowice – Kielce – Warszawa – Kraków – Olsztyn – Suwałki – Starachowice

23 XI: Warszawa (podczas Targów Zero Waste)

24 XI: Rogaland (Norwegia) – Krosno

 

Informacje o kampanii oraz aktualizacja harmonogramu:

https://www.facebook.com/HelloWielo/

Dla zdrowia, dla środowiska

Polskie Stowarzyszenie Zero Waste, które jest organizatorem kampanii, podsumowuje: ,,Mamy nadzieję, że dzięki naszej akcji wspólnie zredukujemy ilość generowanych odpadów i odczarujemy produkty wielorazowe, które są dobre dla zdrowia, dla środowiska i dla naszego portfela!” Zeszłoroczna edycja HelloWielo została uznana za jedną z trzech najlepszych kampanii w kategorii organizacji pozarządowych i w drodze do finału pokonała prawie 14 tys. inicjatyw z całej Europy!

Tegoroczna edycja odbywa się dzięki wsparciu Drogerii ekologicznej Betterland.pl.

Partneremi medialnym akcji są: ulicaekologiczna.pl, vademecumzerowaste.pl, ekologika.edu.pl, wdrodzedozerowaste.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wybór redakcji