16.10
2016

Zimowy głód natury? Na szczęście jest cella!


A zatem ciemny czas wkroczył z całym swym brakiem litości – ponura i zimna aura zniechęca do długich spacerów, choć październik zwykle zniewala urodą. By uchronić się przed depresją, trzeba zapewnić sobie dawkę natury w mieszkaniu. Cella to opcja dla wygodnickich, którzy chcą by wokół było ładnie. Co Wy na to?

Często brak nam czasu, energii lub po prostu nam się nie chce poświęcać zieleni w domu nadmiaru energii. Namiastka natury, jaką jest cella, daje nam to, co kochamy szczególnie – zieleni jest niedużo, zatem łatwo ją opanować, przede wszystkim zaś… jest ładnie.

 

cella_mech_doniczki_design

 

Inspiracji do stworzenia tego niezwykle udatnego wynalazku dostarczył projektantom mech rosnący w naturze. Po wnikliwych i długich obserwacjach stworzono taką dizajnerską i wielofunkcyjną doniczkę.

 

cella_moss_planter_design

 

Czy mech tak naprawdę potrzebuje do życia gleby? Skąd! Rośnie często na skałach, kamieniach i niezbędne są mu jedynie odpowiednia wilgotność i świtało. Cella, dzięki swemu kształtowi, zapewnia optymalny mikroklimat dla rozwoju roślin.

 

cella_mech

 

Użyty do stworzenia celli plastik jest elastyczny, trwały i miękki. Finalny kształt ma przypominać kamień lub skałę. Sami osądźcie, czy tak jest.

 

 

Tę szczególną doniczkę otrzymamy w w trzech rozmiarach. Elementy pozwalają na dowolne łączenie i komponowanie – jeżeli ktoś dysponuje większym wnętrzem, choćby w fantazyjne wysepki.

 

mech_w_domu

 

Macie ochotę stworzyć kulkę z mchu sami? Kosztuje to niewiele pracy:

 

 

Więcej pomysłów na niebanalną zieleń w każdym domu? Inspiracja dla każdego? Jeżeli odwiedzicie nasz Ogród w centrum, przekonacie się, że nie ma takich wymagań, które nie zostałyby uwzględnione przez projektantów zieleni. Zapraszamy tutaj: KLIK!

 

Zdjęcia: ecoid.net


Chodzimy po mieście, rozglądamy się w wirtualnej rzeczywistości, szukając ciekawych pomysłów w temacie szeroko rozumianej zieleni w mieście. Mamy praktyczne podejście do tematu. Wykonujemy i realizujemy projekty, doradzamy i dzielimy się wiedzą i doświadczeniem. Chcecie podzielić się swoim punktem widzenia, przedstawić pomysł, projekt, pochwalić się swoimi dokonaniami, realizacjami? Widzieliście coś (nie)ciekawego? Chętnie zapoznamy się z tym, wrzucimy na stronę, pokażemy innym. Szukajcie nas tu: http://ogrodwcentrum.pl