UlicaEkologiczna.pl
Technologie

Jak IT walczy z efektem cieplarnianym?

Greenpeace opublikował ranking proekologicznych firm z branży IT, które w największym stopniu przyczyniają się do walki ze zmianami klimatycznymi. Zobaczcie jakie to firmy.

Na pierwszym miejscu w rankingu uplasowała się firma Cisco Systems, doceniona za wprowadzenie rozwiązań proekologicznych takich jak: rozwiązania do zdalnej współpracy, systemy do efektywnego zarządzania energią w budynkach oraz technologie telekomunikacyjne. Ponadto firma Cisco przedstawiła rozsądne podejście metodologiczne dotyczące wyliczeń redukcji emisji gazów w różnych sektorach gospodarki.

Ranking powstał w ramach kampanii Cool IT, polegającej na regularnym weryfikowaniu postępów, na rzecz zrównoważonej produkcji, czynionych przez liderów branży IT. Celem kampanii jest zmniejszenie emisji gazów wywołujących efekt cieplarniany o 15% do 2020 roku. Firmy weryfikowane są w za pomocą trzech kryteriów:

  • Tworzenie i udostępnianie innym podmiotom gospodarczym rozwiązań technologicznych pozwalających na ograniczenie emisji gazów wywołujących efekt cieplarniany. (CLIMATE SOLLUTIONS)
  • Podejmowanie inicjatyw mających na celu ograniczenie emisji gazów wywołujących efekt cieplarniany przez same firmy. (ENERGY IMPACT)
  • Aktywne zaangażowanie w tworzenie wspólnej, opartej na naukowych wnioskach, linii politycznej dotyczącej spraw klimatu i energetyki. (POLITICAL ADVOCACY)

Obecna ewaluacja firm jest już czwartą przeprowadzoną przez Greenpeace. Na liście widoczni są tylko liderzy, nie wszystkie firmy dostępne na rynku. Firmy mogą zostać z listy usunięte lub dodane w zależności od stopnia w jakim sprostują kryteriom.
Tekst pochodzi z serwisu ekonsument.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wybór redakcji