09.07
2014

Festiwal Alternatywnych Społeczności (Stacja Wolimierz)


ZAPRASZAMY gości z całego świata, a szczególnie przedstawicieli małych i dużych , starych i młodych społeczności próbujących żyć blisko Natury i alternatywnie do ogólnie panującego konsumpcjonizmu. Poznajmy się, uściskajmy, wymieńmy doświadczeniami i poświętujmy Razem!

17 i 18. 07.2014 – Spotkanie Polskich Alternatywnych Społeczności
pierwsze dwa dni to Spotkanie- https://www.facebook.com/events/666509640086018/?notif_t=plan_user_joined

19 i 20.07.2014 – Festiwal Alternatywnych Społeczności

festiwalPLAKAT2014NETJARMARK WIEJSKI IZERSKI
obrazy, ceramika, szkło,ubiory, żywność

* Izerska Kooperatywa Spożywcza – Paczka Izerska – lokalne produkty z pól , łąk i sadów oraz Świeże Jadło z nich przygotowane!
– Kaszarnia Kamienne – kasza gryczana , kasza gryczana krakowska , mąka gryczana oraz łuska z gryki , herbatki ziołowe , herbatka z konopii , domowa apteczka ziołowa
* Magda Kuźniarz – obrazy, szkło, biżuteria
* Bernardo z Gajówki –
IZEROPROJEKT zawiera:
IzeroKinoBus – w piątek o 21 45 – otwarcie
filmy dla dzieci w sobotę- o 17 03 i o 21 34, a o 22 37 – dla dorosłych
oraz
CiuchoWóz
IzeroCoctailBar

* Małgorzata Kowzan – ulubione poduszki i materace
* Manufaktura Rzemiosł Lokalnych Nagórze 24 – pizza z zabytkowego pieca chlebowego
* WarsztArt Wiesławy Dowchań z Wolimierza – lniane ubrania i narzuty.
* Agnieszka Borkowska – filcowana biżuteria
* Iza Pachulska – ceramika
* JAE Design – ubiory historyczne
* Pracownia Zieleni z Mlądza – sadzonki drzew i traw ozdobnych, ceramika, wyroby lawendowe i książka”Jak uprawiać lawendę dla przyjemności i zysku
* Hare – Kriszna – jedzenie, książki, kadzidła…śpiewy i tańce
* Naturalne, czyste herbaty – wybrane mieszanki ziół, owoców i kwiatów od Toli z Las Mokras
* Mariusz Raźny – Pracownia Bębnów
* Masaii -Kenia rękodzieło
* Rosa – upcyklingowe zabawki, ciuchy, torby.
* Latająca Kuchnia Potwora Spaghetti – yerba mate i wegan szamka.
* Anna Kotela- ceramika
*Aga,Marysia,Marta Jacek :hamaki , poncha lungi , biżuteria i zielone veganshake&snacks
* Lepsza Strona Djembe Małkowski: djembe ,dzwonki do dunów, pałki do dunów, lampy/świeczniki z tykwy, calve oraz bransoletki z drutu i muliny.
* Pracownia Ceramiczna Czerwony Kogut – ręcznie robione gliniane naczynia, kubki, talerze,ozdoby, rzeźby, etniczna biżuteria z polskim rodowodem oraz odzież i dodatki z Indii…
* Indyjski Roman’s- ręcznie stemplowane narzuty, oryginalne indyjskie kadzidła, azjatyckie eko-kosmetyki
* ShantiShantiShanti – ręcznie robiona biżuteria z drutu i makramee, ręcznie robione gry skórzane, misy tybetańśkie, ubrania i torby z Nepalu, koce z wełny jaka oraz chust
* mamofaktura- mamy dla dzieci- szyją, filcują i ręcznie produkują, czyli głównie kolorowefilce, przede wszystkim dla dzieci

WARSZTATY
* Jacek Hołubowicz :mydła organiczne
* Hrystia-Dredka Pavlutska:Teatr psycho-emo dramy
* Kajo Dudziński & Sound of the Fire – warsztaty poi, staff i bębniarskie oraz fire show
* Szymon Sarnicki,SIBA biohabitat: tynki gliniane
* Rosa – drugie życie szmatek
* Graduada Arco-iris (Justyna Jagielnicka) – Capoeira
* Bozdek z Bratnika – warsztaty muzyczne dla dzieci!
* Anna Kotela- masaż Peloha
– Qigong
* Piotr Ślusarczyk – budowa i zasada działania orgonitów i chembusterów
* Jan Taratajcio – bio rezonator zapper – zasady działania na organizm człowieka, wybrane urządzenia wolnej energii oraz alternatywne sposoby leczenia różnych chorób
* Warsztaty Cyrkowe prowadzone przez Młodzież Izerską i ich międzynarodowych przyjaciół
* warsztaty JOGI Patrycja Kopf
* Tańce w Kręgu poprowadzi – Beata Krzewiecka!
* mamofaktura- filcowanie
* Jadwiga Sobieszczuk – warsztaty tańca orientalnego

SPEKTAKLE, POKAZY
– Performer
– Klinika Lalek
– Kajo Dudziński & Sound of the Fire “Wehikuł (bez)czsu” – performance muzyczny na unikatowym pojeździe zrobionym z XiX wiecznej maszyny rolniczej.
– Anna Stepczuk (Traveller By Fate – Podroznik z Przeznaczenia)
z prezentacją pod tytułem: “Afryka w moim kolorze skóry”
– “Otwarty Pokaz Warsztatowy Studia Aktorskiego Teatru Porywacze Ciał z Poznania”
– “Matsukaze”
– Teatr Glósoli – Śmierć Kalibana
– Jadwiga Sobieszczuk – pokaz tańca orientalnego

KONCERTY
Józef Zając – artysta ludowy
Fanfare van de Eerste Liefdesnacht – Amsterdam (Fanfara Pierwszej Miłosnej Nocy !)
Bielas i Marynarze Łodzi
Pinokio
Obierek
People of the Haze
Nowica9 i przyjaciele
Zaklęty
Escape From Warsaw
Tiriba
Zebra Dub
Kormorany
Kaman

D.J.eje i M.C.
Sr.BaLanGa Sun SystEm – Teneryfa
Joint Venture Sound System
Roman S.
Four Session Sound System
YoungPistols+KapitanKivi
MajkelRootsManSelekta+mr.Borecki
P3RFECTDRUG & MC SPLIF IRIEMAN
Blizna Terror Sound
“MaréeBass Crew” /PHONIANDFLORE, HOTBLOOD (fr),YAYOLAND (fr,pl), N-TONE (bl), DU3NORMAL
FreeTree Sound
Gradu Minimo

KAMPANIE
– Miasto – Wieś – Dobrze Jeść
– Lokalne Banki Nasion
– Drzewo to nie chwast
– Tiry na tory
– Stop GMO
– Stop Chemitrails
– ochrona Krajobrazu
– Stop wiatraki w miejscach cennych przyrodniczo
– Stop Kiep Rzucany Byle Gdzie
– “2017 wierzbowych kopuł budzących ŚWIADOMOŚĆ”

BILETY
– 1 dzień Festiwalu – 20 zł
– nocleg w namiocie na terenie Stacji – 10 zł
– jednorazowe zwiedzanie Festiwalu – 5 zł
– udział w 3 dniach Festiwalu z noclegami – 90 zł
zbieramy na wyżywienie artystów, zwroty kosztów podróży dla niektórych, prąd, śmieci,nagłośnienie, wyżywienie wolontariuszy
– dla uczestników workcampu udział i noclegi za darmo
Prosimy o:
– pozostawienie wszelkiej agresji poza terenem Stacji
– nieprodukowanie śmieci a jeśli- to zabieranie ich ze sobą
– Stop Kiep Rzucony byle Gdzie! tylko do popielniczek i ognia!

PRZY ORGANIZACJI FESTIWALU POMAGAJĄ:
Kooperatywa Izerska
Dolnośląskie Stowarzyszenie “InicjART”
GMEREK Audio