12.10
2013

Kosmiczne atrakcje Festiwalu ReKreacje w Poznaniu


Fundacja Aeris Futuro wraz ze Stowarzyszeniem Noga Dzika i partnerami zapraszają 13 października do Concordia Design w Poznaniu na Festiwal ReKracje wszystkich, którzy chcą żyć ekologicznie, lubią nietuzinkowe przedmioty i wzornictwo oraz chomikują nawet to, co przestało działać.
– Przygotowaliśmy atrakcje dla każdej kreatywnej osoby. Zapraszamy zwłaszcza rodziców z dziećmi. Zachęcamy do zabrania ze sobą zalegających w domu zużytych baterii, żarówek lub większych elektrosprzętów – mówi Agnieszka Krupieńczyk, koordynatorka działań ze stowarzyszenia Noga Dzika.

Rodzinna niedziela w kosmosie
Godz. 10.00-11.30, 14.30-16.00
Ze starych komputerów, mikserów, elektrycznych wiatraczków, suszarek, głośników, tosterów, odkurzaczy zbudujemy Statek Kosmiczny R400, którego funkcja podobnie jak kształt zadziwią każdego śmiałka, który odważy się wejść na pokład.
Zapisy: kids@concordiadesign.pl. Partner: Stowarzyszenie MISIETUPODOBA

Targ wymiany elektrostaroci
Godz. 10.00-13.00
Zaproszenie do przyniesienia niepotrzebnego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, by wymienić go na owoce lub inny sprzęt – to dobra okazja, aby dać elektostarociom drugie życie, aby pozbyć się starych sprzętów lub zdobyć perełki elektrotechniki. Sprzęty w fatalnym stanie zostaną przekażane na Gratowisko lub naprawione na miejscu ze Złotą Rączką.
Partner targu: Babiląd www.babilad.pl

Wykłady wokół recyklingu i ekologii
13.00 – „Dalsze życie odpadów elektrycznych i elektronicznych” – specjalista z Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu.
Praktyczny kurs segregowania odpadów domowych.
13.30 – „Rewitalizacja vs. recykling – radość z odzyskania zupełnie jeszcze dobrych idei” – Krzysztof Kalitka.
Wykład m.in. o dwóch wielkich ideach współczesności – Frankenstein vs zombi, ożywiać zmarłe czy przetwarzać w coś innego.
14.00 – „Minimalizm – asceza, obsesja rzeczy czy sposób na lepsze życie?” – Anna Mularczyk-Meyer
O założeniach minimalizmu, mitach i praktyce oraz o tym, co może wnieść w codzienne życie opowie autorka bloga www.prostyblog.com.

Od godz. 12 imprezie będzie towarzyszył wernisaż wystawy Art Tech Design, na której będzie można obejrzeć przedmioty powstałe z elektroodpadów. Wernisazowi będzie towarzyszył koncert zespołu Panoptikon. Wystawę będzie można odwiedzać do 19 października.
Strony www organizatorów: Fundacja Aeris Futuro, Stowarzyszenie Noga Dzika, Concordia Design
Więcej informacji: ElektroKreacje