10.07
2014

Posprzatajmy plaże – Barefoot Projekt Czysta Plaża


Rozpoczął się sezon wakacyjny. Polacy chętnie spędzają czas nad wodą, łapiąc promienie słońca na swoich ulubionych plażach. Niestety coraz częściej zanieczyszczają środowisko, zostawiając po sobie niezliczone ilości śmieci, w wodzie i na piasku. Zadbajmy wspólnie o nasze otoczenie i czystość pięknych, polskich plaż. Spotkajmy się już 12 lipca podczas inauguracji Barefoot Projekt Czysta Plaża w Warszawie!

foto Krzysztof Kuczyk / Cukry, www.cukry.com.plW tej edycji na wspólne sprzątanie plaż zapraszają Stowarzyszenie Czysta Polska i Barefoot Projekt Czysta Plaża. Jest to już kolejna akcja inicjowana w ramach projektu. W zeszłym roku w projekt zaangażowało się ponad 400 wolontariuszy w 5 miastach, którzy zebrali ok. 4 tys. litrów śmieci. W tym roku mamy nadzieję, że spotkamy się w jeszcze liczniejszym gronie.
„Poprzez nasze działania chcemy zwiększyć świadomość wszystkich osób wypoczywających nie tylko na wybrzeżu, ale także na miejskich plażach. Nawet najmniejsze odpadki mogą nieść duże zagrożenie dla środowiska. Zależy nam na tym, byśmy jak najdłużej mogli cieszyć się naturą. Dlatego chętnie weszliśmy we współpracę z Barefoot Projekt Czysta Plaża” – mówi Weronika Rychlicka wiceprezes Stowarzyszenia Czysta Polska.
Na wszystkich wolontariuszy, którzy pojawią się 12 lipca br. na warszawskiej plaży przy La Playa Music Bar, będą czekać liczne konkursy i animacje takie jak zabawa w eko–memory, warsztaty robienia koszyków z papierowych rurek czy poszukiwanie śmieci przy użyciu wykrywaczy metali. Spotkajmy się i zadbajmy wspólnie o nasze otoczenie, a także o zwierzęta, których zdrowie jest coraz częściej narażone na niebezpieczeństwo.
W wydarzeniu wezmą również udział goście specjalni: finaliści X Factor – Filip Mettler i Wojciech Ezzat.
Zapraszamy wszystkich chętnych do wsparcia projektu. Każdy może zostać wolontariuszem, wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie Stowarzyszenia Czysta Polska www.czystapolska.org.pl. Zachęcamy również do wzięcia udziału w wydarzeniu Barefoot Projekt Czysta Plaża na profilu Facebook Stowarzyszenia Czysta Polska.

foto Krzysztof Kuczyk / Cukry, www.cukry.com.plJeśli nie możesz być z nami 12 lipca w Warszawie, w kolejne wakacyjne weekendy możesz do nas dołączyć na plażach w nadmorskich kurortach. Barefoot Projekt Czysta Plaża posprząta plaże w:
• 19.07 Hel, plaża przy Beach Bar, wejście nr 67
• 26.07 Dębki, plaża przy Beach Bar Cooler
• 02.08 Sopot, plaża przy Balticana Beach Bar, wejście nr 30
• 09.08 Gdynia, plaża przy Contrast Cafe