28.04
2014

Skrzynka Witaminka, czyli lokalna żywność dla Trójmiasta


Od niedawna w Trójmieście działa inicjatywa pod nazwą Skrzynka Witaminka. To możliwość zakupu lokalnych i ekologicznych warzyw, ziół i przetworów bezpośrednio od producenta.

-Mamy stały kontakt z rolnikami z Gospodarstwa Ekologicznego “Rumska Komitywa Wegetariańska” i do ludzi, którzy się zgłoszą na maila, dostarczane są świeże warzywa i przetwory z farmy. – mówi Anna Sabała, jedna z założycielek Skrzynki Witaminki. Produkty można zamawiać mailowo, samemu komponując zawartość skrzynki z dostępnej oferty. Do domu zamawiającego dostarczane są raz w tygodniu.

skrzynka witaminka

Takie rozwiązanie jest korzystne dla wszystkich, którym zależy na zdrowym odżywianiu i regularnym dostępie do lokalnej ekożywności. Dostawa skrzynki do domu pozwala zaoszczędzić czas, a ponadto zakupami wspiera się lokalnych producentów.

skrzynka witaminka1Rolnicy z “Rumskiej Komitywy Wegetariańskiej” prowadzą uprawy metodami ekologicznymi, głównie bazując na permakulturze. Poza sezonowymi warzywami poprzez Skrzynkę Witaminkę można zakupić także przecier z ekopomidorów, wegański bigos lub pasztet z selera (w trzech smakach), a także liście stewii i zioła w doniczkach, m.in. miętę czekoladową.

Pomóżcie spopularyzować tą inicjatywę wśród mieszkańców Trójmiasta zainteresowanych alternatywą dla przetworzonej żywności dostępnej w sklepach!
Szczegóły na fanpage’u: Skrzynka Witaminka

Skrzynka Witaminka, czyli lokalna żywność dla Trójmiasta, 5.0 out of 5 based on 1 rating