25.01
2016

“Poznaję świat… i kropka! Dlaczego kurzu przybywa i czemu parzy pokrzywa”


“Poznaję świat” to książka beletrystyczno-edukacyjna. Przygody Kropeczki stanowią pretekst do snucia opowieści o ciekawych zjawiskach zachodzących w świecie przyrody (i nie tylko). Kolorowe, bajkowe ilustracje świetnie dopełniają całość.

Poznaje-swiat-i-kropka---fb

Rafał Klimczak, autor bestsellerowej serii Nudzimisie, w bardzo przystępny sposób opowiada o zjawiskach przyrodniczych i innych ciekawostkach, a kolorowe ilustracje Ilony Brydak wspaniale dopełniają całości. To idealna propozycja dla najbardziej dociekliwych małych odkrywców!

Kropka, która na dobre zadomowiła się w pokoju Asi, zadaje mnóstwo pytań, na przykład skąd biorą się włosy i jak powstaje kurz. Ciekawi ją, dlaczego niebo jest błękitne i w jaki sposób deszcz dostaje się do chmur. Podczas pierwszego spaceru w parku dowiaduje się też, do czego służą różne zioła i co takiego parzy w pokrzywie.

15 stycznia “Poznaję świat… i kropka! Dlaczego kurzu przybywa i czemu parzy pokrzywa” zostanie złożona do druku, najprawdopodobniej w lutym będzie mogła trafić do małych Ekoczytelników. Obiecujemy, że będziemy jeszcze o tym donosić, bo publikację tę obejmujemy naszym Patronatem!