04.10
2017

“Znikające zwierzęta”. Poszukajmy razem i nie dajmy im zniknąć


Tych zwierząt nie spotkamy ani w mieście, ani w lesie, ani na łące. Być może już niebawem nie spotkamy ich nigdzie indziej niż na stronach książki. Poszukajmy ich więc wspólnie. Zajrzyjmy pod wodę, pod ziemię, spójrzmy w niebo. Wprawnym okiem rozejrzyjmy się po pustyni i sawannie, aby odnaleźć “Znikające zwierzęta”.

Znikające zwierzęta

“Gdzie żyją głowomłoty i mobule, a gdzie łuskowce i zębolity? Co je diugoń, co acerodon, a co drzewnica? Jak lata wełnolot? Czemu wielkouch ma wielkie uszy, a grubogonik gruby ogonek?”. “Znikające zwierzęta” to nie tylko ciekawa wyszukiwanka, pełna uroczych ilustracji i tęczowych barw. To również przewodnik po gatunkach zwierząt zagrożonych wyginięciem.

Książka jest podzielona na dwie części. Pierwsza ucieszy nawet najmłodszych czytelników. Na kolorowych stronach przedstawiających różne krajobrazy – między innymi las tropikalny, sawannę, morskie głębiny – mamy szansę odnaleźć przestawionych na lewym marginesie przedstawicieli zagrożonych gatunków.

Znikające zwierzęta

Z drugiej części książki dowiemy się więcej o każdym z wyszukanych wcześniej zwierząt. Nie są to jednak suche fakty, raczej zbiór ciekawostek i przydatnych informacji które mogą zaciekawić młodych czytelników. Oprócz miejsca występowania, liczebności oraz krótkiej charakterystyki, znajdziemy tu także informację, dlaczego dane zwierzę znika.

Znikające zwierzęta

Książka “Znikające zwierzęta” Isabelli Bunnell ukazała się nakładem wydawnictwa Dwie Siostry. Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 4+.