09.05
2018

Las w nas – Piotr Horzela i Magda Bębenek w leśnej podróży


Marzyliście kiedyś o tym, żeby zamieszkać w lesie? Nocą podziwiać gwiazdy,
a o wschodzie słońca podglądać zwierzaki na pobliskiej łące? Spacerować, zbierać zioła, mieć czas porozmawiać z sąsiadami? Robić kiszonki i piec własny chleb?

71825921-8BED-411B-87FF-56FDDD0992B2

Jeśli na którekolwiek z pytań odpowiedzieliście tak, to projekt Las w Nas powinien Wam się spodobać!

Po latach podróży w najdalsze zakątki świata, Magda Bębenek i Piotr Horzela rozpoczynają kolejną przygodę – tym razem w sercu Puszczy Knyszyńskiej! Na siedem miesięcy wyprowadzili się do domku mobilnego, z którego piszą, opowiadacją na YouTube, publikują zdjęcia i prowadzą niecodziennego-codziennego vloga przez InstaStories na Instagramie.

Planują bawić i dzielić się wiedzą, a także pokazywać, jak sami uczą się nowych rzeczy i zachęcać do własnych odkryć. Wszystko to z przyrodą, życiem blisko natury i napotkanymi po drodze ludźmi w tle.

Swoimi działaniami, Magda z Piotrkiem chcą inspirować do tego, żeby spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu, uczyć się natury i od natury, a także otaczać się nią w życiu codziennym (poczynając od jedzenia i kosmetyków, przez materiały, w które się ubieramy, po to, jak urządzamy dom czy biuro).

Zachęcają do tego, by doceniać i poznawać to, co mamy za oknem oraz rozmawiać, słuchać, czytać i zadawać pytania. Dodatkowo będą pokazywać i promować lokalnych artystów, rękodzielników i wytwórców dóbr wszelakich oraz dzielić się z Wami historiami ludzi, którzy w lesie i z lasem żyją od lat, czasem od pokoleń.

Oboje wychodzą z założenia, że natura powinna łączyć, a nie dzielić, dlatego chcą zbliżać Was do niej i do siebie nawzajem.

Już teraz możecie wybrać się w leśną podróż z Magdą i Piotrkiem na http://lasWnas.com i https://www.instagram.com/las_w_nas/!

O Magdzie:

Podróżniczka, autorka, inicjatorka projektów kobiecych.

Absolwentka japonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Odwiedziła ponad czterdzieści krajów na czterech kontynentach. Mieszkała w Belgii, Indiach i na Hawajach. Autorka i wydawczyni książek “Polka potrafi”, inicjatorka projektu „Przedsiębiorczy Autor”. Za swoją działalność nagrodzona została tytułem Ambasadorki Przedsiębiorczości Kobiet 2014.

Po latach nomadyzmu, zwariowanych przygód i spełniania marzeń, zainspirowana kontaktem z rdzenną kulturą i tradycjami Hawajczyków, zaczęła łączyć swoje doświadczenia podróżnicze i biznesowe, by promować ideę szeroko rozumianego zaangażowania na rzecz ochrony środowiska
i sprawiedliwości społecznej.

http://magdabebenek.pl http://ksiazkapolkapotrafi.pl
http://youtube.com/wracamydonatury

O Piotrku:

Podróżnik, przyrodnik, prelegent.

Połowę życia spędził na odludziach, połowę w wielkich miastach i chyba nigdy nie będzie umiał zdecydować, które z nich woli. Podróże często łączy z pracą w miejscach mniej lub bardziej odległych. W ten sposób trafił, między innymi, na półtora roku do Polskiej Stacji Polarnej i na blisko dwa lata do Sudanu Południowego. Podczas wyjazdów woli spędzić pół roku w jednym miejscu, niż przebiec przez dziesięć.

Od ponad trzech lat jeździ po całym kraju, prowadząc prelekcje podróżnicze dla małych i dużych, podczas których na tle zdjęć opowiada o ludziach, miejscach i zebranych doświadczeniach. Półtora roku temu zaczął prowadzić kanał na YouTube, gdzie publikuje serię filmów “O Lesie”, przybliżając widzom tajemnice polskiej przyrody. Do tej pory, filmy te zostały wyświetlone już ponad pół miliona razy.

piotrhorzela.com
http://youtube.com/piotrhorzela