11.01
2016

Wyruszycie z nami w niezwykłą wyprawę?


Echoes of Ecologies – Echa Ekologii – to niezależny projekt, który będzie realizowany w ciągu naszej czteromiesięcznej wędrówki po Ameryce Południowej. Trwać ona będzie od końca stycznia do czerwca 2016 roku. Z Sao Paulo wyruszymy przez południową Brazylię, przemierzymy argentyński region Misiones, przejedziemy przez cały Paragwaj przemierzając Gran Chaco, by w końcu dotrzeć do Boliwii. Zapraszamy Was, byście wirtualnie ruszyli z nami!

P1190857a

Kto stoi za tą wyprawą, gdzie jedziemy i dlaczego?

Jesteśmy Giulia Lepori i Michał Krawczyk, filolożka i antropolog, miejscy ogrodnicy, podróżnicy, wolontariusze i przede wszystkim ekolodzy. Nasz projekt i tym samym ta wyprawa rodzi się przede wszystkim ze sposobu naszego życia – naszej nauki, pasji i troski o środowisko oraz jego mieszkańców. Chcemy odkryć, kto przyczynia się do zmiany kierunku w obecnym systemie globalnego rozwoju. Będziemy szukać odpowiedzi u stowarzyszeń/kolektywów oraz pojedynczych osób zaangażowanych codziennie w praktyki zrównoważonego życia i rozwoju, pojętych w sensie społecznym i ekologicznym.

Z kim chcemy wymieniać doświadczenia?

W czasie naszej wyprawy będziemy dzielić się doświadczeniami z tymi, którzy zajmują się zrównoważonym rolnictwem i delikatną kwestią upraw transgenicznych, permakulturą, agroekologią, suwerennością żywnościową oraz konserwacją rodzimych nasion, prawem do ziemi i wody oraz odzyskiwaniem miejskich przestrzeni do tworzenia ogrodów.

Poznamy również pisarzy i poetów, którzy zajmują się problemami ekologicznymi oraz tych, którzy podnoszą świadomość poprzez media i dzięki różnym form sztuki.

Dlaczego Ameryka Południowa?

Wybraliśmy Amerykę Południową z powodów emocjonalnych i praktycznych (choćby znajomość języka hiszpańskiego!), w szczególności jednak dlatego, że ten kontynent jest głównym świadkiem obecnych problemów ekologicznych, tych, które dotyczą nas globalnie, ale które mierzone są w sposób bardzo lokalny.

 

tragitto

 

Co znaczy Echoes of Ecologies?

Echoes of Ecologies – Echa Ekologii – to głosy, których będziemy wysłuchiwać w czasie naszej wyprawy i o których donosić będziemy w formie opowieści i zdjęć na naszym blogu. Naszym celem jest bowiem budowanie mostów między realiami w Ameryce Południowej a osobami, które będą śledzić naszą wyprawę z daleka, chcąc dowiedzieć się czegoś więcej o tej tematyce, komentować i przeżywać wyprawę razem z nami. Z drugiej strony będziemy chcieli wyciągnąć jakieś wnioski dzięki temu naszemu świadectwu.

A gdy wrócimy…

Po powrocie będziemy dążyć, by upowszechniać to, czego się nauczymy. Będziemy dzielić się naszymi doświadczeniami organizując wystawy, spotkania i debaty i wszystko to, o czym jeszcze nie wiemy, a okaże się inspirujące dla zainteresowanych. Jesteśmy przekonani, że życie w sposób zrównoważony oznacza przede wszystkim dbałość o relacje między ludźmi – tak, by uczucie współpracy pozytywnie wpłynęło na nasze relacje z otoczeniem naturalnym. I będziemy dążyć do zrealizowania tego w praktyce!

Ruszamy 27 stycznia, jeżeli zechcecie nas śledzić, będzie to możliwe dzięki Ulicy Ekologicznej – wypatrujcie nas w poniedziałki!
Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy na nasz blog: KLIK!
facebook: https: //www.facebook.com/echoesofecologies/
Jeżeli chcecie do nas napisać, czekamy: echoesofecologies@inventati.org