UlicaEkologiczna.pl
Wydarzeniazero waste

MaMY zielone pojęcie o szyciu!

Cykl “MaMY Zielone Pojęcie” nie zwalnia tempa. W najbliższą sobotę klienci odwiedzający Wola Park będą mieli okazję poznać kreatywną stronę Zero Waste. Razem z Misią Kitką wykonają woreczki na zakupy – must-have fanów ekologii.
Z kolei wizyta w Giveboxie i Kawiarence Naprawczej będzie szansą na to, by nie marnować niepotrzebnych książek, zabawek i uszkodzonych ubrań.Co dwa tygodnie goście Wola Parku aktywnie uczestniczą w spotkaniach z cyklu “MaMY Zielone Pojęcie”. Serię przygotowano z myślą o wspieraniu postaw ekologicznych i oferowaniu praktycznych rozwiązań, jeśli chodzi o życie w duchu Zero Waste. Eventy są okazją na poszerzenie swojej wiedzy i wprowadzenie pozytywnych zmian w codziennych zachowaniach. Tak będzie również w tym tygodniu.
W najbliższą sobotę, 23 listopada, na wszystkich chętnych będą czekać warsztaty krawieckie. Zajęcia poprowadzi Misia Kitka, która podróżuje ze swoją maszyną do szycia i przekonuje, że krawiectwo to świetna zabawa. Młodszym i starszym gościom Wola Parku pokaże, jak wykonać ekologiczne woreczki na zakupy. Woreczki na warzywa czy pieczywo posłużą długo i pozwolą zapomnieć o plastikowych jednorazówkach. Spotkanie odbędzie się w trzech turach – o 12:00, 14:00 i 16:00, na 1 piętrze koło sklepu TK Maxxx.
Dla najmłodszych klientów przygotowano również zajęcia plastyczne z Bazgrołakami. To gratka dla tych, którzy uwielbiają tworzyć i wyżywać się kreatywnie. Bazgrołaki pomogą dzieciom przygotować i ozdobić ekologiczne woreczki na drugie śniadanie. Dzięki nim, rodzice unikną kupowania nietrwałych, plastikowych opakowań, a dzieci, świetnie się przy tym bawiąc, wykonają coś, co idealnie odpowiada im gustom.

MaMY Zielone Pojęcie jak kreatywnie podejść do Zero Waste!

W ramach stałej współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Zero Waste, na terenie Wola Parku ponownie pojawią się Givebox oraz Kawiarenka Naprawcza. Do punktu wymiany tym razem przynieść będzie można przeczytane już książki czy nieużywane zabawki, które z powodzeniem posłużą komuś innemu. Tymczasem Kawiarenka postawi na poprawki krawieckie – przydługie spodnie i oderwane guziki to już nie problem. Specjaliści zaoferują pomoc i wskazówki, dzięki którym ubrania będą służyć dłużej. Nie wyrzucamy, naprawiamy! Oba punkty będą otwarte w godzinach od 11:00 do 18:00 na pierwszym piętrze w okolicach sklepu TK Maxx.
Udział w spotkaniach z cyklu „MaMY Zielone Pojęcie” jest bezpłatny. Warsztaty krawieckie z Misią Kitką wymagają wcześniejszych zapisów, można ich dokonać poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: http://wolameeting.syrenacommunications.com/. Więcej informacji na temat cyklu znajduje się na stronie internetowej: https://www.wolapark.pl.

Harmonogram wydarzeń w Wola Parku

Warsztaty krawieckie z Misią Kitką – szycie wielorazowych woreczków na zakupy
23 listopada – tury w godzinach 12:00-13:30, 14:00-15:30 i 16:00-17:30
 
Dla najmłodszych: Warsztaty z Bazgrołakami – ekologiczne woreczki na drugie śniadanie
23 listopada – w godzinach od 11:00 do 18:00
 
Aktywności w ciągu dnia
23 listopada – w godzinach od 11:00 do 18:00
Givebox – punkt wymiany książek i zabawek
Kawiarenka naprawcza – naprawy krawieckie
 
Więcej informacji:
Dominika Nosal: e-mail: dominika.nosal@havas.com tel.: 502 552 334
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wybór redakcji