UlicaEkologiczna.pl
Zdrowy tryb życia

Metro: Zieloni stajemy się po 30-tce

Polacy zachłysnęli się ekologią: już ponad połowa z nas stara się żyć w stylu eko – czytamy w dzisiejszym „Metrze”. Najbardziej „zieloni” są trzydziestolatkowie.

Z badań przeprowadzonych we wrześniu przez TNS OBOP na zlecenie Banku Ochrony Środowiska wynika, że sprzęty o niskiej energochłonności lub energooszczędne żarówki kupuje już 64 proc. Polaków, a 65 proc. wykonuje inne przyjazne środowisku codzienne czynności, np. segreguje śmieci. Co ciekawe, troskę o środowisko i swoje najbliższe otoczenie wyrażają przede wszystkim osoby w wieku 30-40 lat.

Z badań wynika, że wśród konsumentów najwięcej “ekologów” znajdziemy w gronie 30-latków (aż 73 proc. kupuje energooszczędne urządzenia) i 40-latków (71 proc.). 20-latkowie z wynikiem zaledwie 54 proc. zostają tu w tyle, podobnie jak osoby po 60-tce (55 proc.). Co ciekawe zakupy produktów energooszczędnych są domeną nie najbogatszych Polaków, ale tych zarabiających średnią krajową – to aż dwie trzecie badanych. – czytamy w dzienniku Metro.

Skąd takie wyniki? Socjologowie twierdzą, że młodymi ludźmi, chętnie angażującymi się w akcje proekologiczne, kieruje częściej moda niż rzeczywiste przekonanie o konieczności podejmowania takich działań. To, dlaczego śmieci walają się pod blokiem i co z tym można zrobić, zacznie ich bardziej interesować, gdy założą rodziny.
Cały tekst przeczytacie na stronie Metra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wybór redakcji