02.07
2015

Bosą stopą po szlakach Tatr – dołącz do akcji Czyste Tatry!


To już od jutra, 3-4 lipca warto spotykać się w Zakopanem, aby posprzątać swe ulubione szlaki górskie. Organizatorzy zapraszają zarówno mieszkańców regionu, jak i turystów, aby wspólnie włączyli się w sprzątanie tatrzańskich szlaków.

Plakat Czyste Tatry (1)

Czystość naszej przyrody, naszych lasów, rzek, także czystość naszych plaż świadczy o nas samych, o poziomie naszej świadomości ekologicznej, który chcemy podnosić – mówi Weronika Rychlicka, wiceprezes Stowarzyszenia Czysta Polska, które organizuje już po raz czwarty akcję. – Dlatego Akcja Czyste Tatry współpracuje z Barefoot Projekt Czysta Plaża. To świetna akcja, dzięki której zyskuje nie tylko przyroda, ale także wszyscy miłośnicy wypoczynku w naturze.

W Tatrzańskim Parku Narodowym przecina się ok. 245 km oznakowanych szlaków turystycznych? Rocznie maszeruje nimi ok. 3 mln turystów. Niestety większość z nich pozostawia po sobie śmieci, co niekorzystnie wpływa na rośliny i zwierzęta oraz oddziałuje na glebę, cieki wodne i skały.

Poniżej program akcji, której celem jest nie tylko edukacja ekologiczna, ale również stworzenie okazji do wspólnej dobrej zabawy.

 

Identyfikator Czyste Tatry

Tatry potrzebują pomocy (KLIK!)- jeżeli kocha się wędrówki górskie, warto przyłożyć rękę do tego, by były one wolne od śmieci na szlaku.