13.02
2012

Kooperatywa Spożywcza


Członkowie Warszawskiej Kooperatywy Spożywczej zapraszają na spotkanie informacyjne połączone z dyskusją na temat – KOOPERATYWA SPOŻYWCZA W TWOIM MIEŚCIE.

Na spotkaniu dowiesz się, jak tworzy się nieformalne zrzeszenia w celu regularnego pozyskiwania zdrowej, wegetariańskiej, ekologicznej i przestępnej cenowo żywności prosto od lokalnych producentów. Dowiesz się również jak wygląda współpraca z producentami ekologicznymi i oddolna organizacja.
Warszawska Kooperatywa Spożywcza działa od 2010 roku, zrzeszając około 70 członkiń i członków. Wysokiej jakości warzywa, owoce, zioła i jaja skupuje bezpośrednio od zaprzyjaźnionych właścicieli dwóch ekologicznych gospodarstw. Inne produkty zakupuje na giełdzie hurtowej, gdzie żywność jest sporo tańsza. Zależy nam na lokalności, sezonowości i odpowiedzialnej konsumpcji. Zjednoczeni konsumenci mają realny wpływ na to, skąd pochodzi kupowana przez nich żywność i jak jest wytwarzana. Nie muszą przy tym finansować supermarketów, które rozpychają się w naszej przestrzeni publicznej ani wydawać fortuny w sklepach ze zdrową żywnością.

Przyjdź, posłuchaj, porozmawiaj i zastanów się wraz z innymi nad założeniem podobnej kooperatywy spożywczej w Twoim mieście.

Z kolei już 19 lutego odbędzie się Parcie na żarcie vol. 5, czyli masowy atak na vegeżarcie w dobrym celu. Płacisz 10 zł za talerz i jesz do woli! Dochód z imprezy przekazujemy dla toruńskiej Samby Rythm of Resistance!

Kooperatywa spożywcza: 16 lutego 2012 (czwartek), godz. 18:00

Parcie na żarcie vol. 5: 19 lutego 2012 (niedziela), od godz. 14:00 – do wyczerpania zapasów

Miejsce:

Cafe Draże
Przedzamcze 6b
87-100 Toruń
tel. 660 588 779
info@cafedraze.pl

Szczegóły na Facebooku.