09.11
2015

Pszczeli konkurs rozstrzygnięty!


Jeżeli o poprzednich konkursach pisaliśmy, że trudno było wytypować ich zwycięzców, to o tym można rzec tylko, że zadanie, przed jakim nas postawiliście, było rangi zdobycia Mount Everestu! Niesamowicie rzeczy podsłuchaliście nastawiając uszy na pszczele brzęczenie!

O to Was właśnie prosiliśmy: zdradźcie nam trzy pierwsze zdania zasłyszane z pszczelego brzęczenia. I trzeba przyznać: pszczoły mają wiele do powiedzenia, a Was chyba warto namawiać do tego, byście częściej zgłębiali się w rejony nie dla każdego dostępne.

bjxsmx

Z olbrzymimi trudnościami, po wielkich wahaniach i burzliwych dyskusjach, jury uznało, że wielką publikację Dwóch Sióstr “Pszczoły” otrzymują:

  •  Katarzyna Otłowska oraz jej córki – Melania i Malwina

Z naszego podsłuchiwania wyciągnęłyśmy wniosek, iż opowieść o Kubusiu Puchatku, który próbował niecnie podkraść miodek udając chmurkę, musi być prawdziwa. Zapewne pszczółki słyszały jego piosenkę, spodobała się im, przekazały ją jedna drugiej, a druga kolejnej i rozprzestrzeniła się ta melodia – ale oczywiście z adekwatnym do wykonawczyń przekazem. Oto i on:

Bzzz… Jak to miło pszczółką być,

Czynnie spędzać dzionek cały,

W gwarnym ulu sobie żyć,

Za swój trud zbierać pochwały!
Bo co robię – zmyślnie czynię

I zachwyty wywołuję,

Choć malutka, to tak dzielne

Cenne rzeczy produkuję!

Miód, propolis, mleczko pszczele –

A korzyści z nich tak wiele,

Zatem taki podam fakt:

Na małej pszczółce stoi świat! Bzzz…

  • Agnieszka Załoga oraz jej syn Jaś, pomocnik swego dziadka, który założył pasiekę. To Jaś właśnie udzielił odpowiedzi na pytanie – z racji, że jest rzeczoznawcą.

O czym brzęczą pszczoły z jego pasieki? Brzęczą, że lubią słońce i kwiaty, uwielbiają czyste powietrze. Bardzo się cieszą, że ludzie im pomagają i coraz bardziej się nimi interesują. Ale na pewno mało kto wie, jak wygląda pszczeli język!!! Jest różowy, zupełnie jak język człowieka czy psa – odpowiedział sześcioletni Jaś.

Jego mama dołączyła nawet zdjęcia dokumentujące tę wypowiedź profesjonalisty. Oto próbka dla Was:

pszczeli konkurs (1)

pszczeli konkurs (4)

Kreatywnym mamom i ich dzieciom serdecznie gratulujemy i prosimy o kontakt z naszą redakcją pod adresem: redakcja@ulicaekologiczna.pl! Wszystkim biorącym udział w konkursie dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do udziału w kolejnych: jak wspominaliśmy, w najbliższym czasie ich nie zabraknie, podobnie jak ciekawych nagród!

Do następnego razu!