25.05
2011

Smakołyki na kocyki!


„Smakołyki na kocyki!” to kolejna Kulinarna Akcja Bezpośrednia organizowana przez Warszawskie Convivium Slow Food. Wielka majowa wymiana smaków, przepisów i uśmiechów odbędzie się w sobotę, 28 maja, na trawniku przed Arkadami Kubickiego, u podnóża Zamku Królewskiego w Warszawie. Początek o godzinie 11:00.

Wszyscy uczestnicy majówki w królewskich ogrodach będą mogli spróbować przysmaków przygotowanych przez działaczy Slow Food, będą mogli także zaprezentować innym dania, które sami przyniosą.

Niezbędny ekwipunek na sobotnie spotkanie to: ulubione danie w piknikowym koszu, przepis na nie wydrukowany w wieeeelu egzemplarzach – w zamian będzie można zdobyć inny przepis. Przydadzą się też bule, latawce, rakietki do badmintona i koce. Trzeba pamiętać też o drobnych – porcja smakołyku z przepisem na niego kosztować będzie 2 zł. Cały uzyskany w ten sposób dochód wesprze działania Slow Food.

Organizatorzy zapewniają talerzyki, muzykę oraz schronienie w gościnnych wnętrzach Arkad Kubickiego – w razie niepogody.

Wstęp na spotkanie jest wolny.