UlicaEkologiczna.pl
archiwum

Ministerstwo Środowiska gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Po raz kolejny Ministerstwo Środowiska gra wspólnie z Orkiestrą Jurka Owsiaka.
Na specjalnej aukcji internetowej Ministerstwo wystawiło ekologiczne torby zaprojektowane przez Ewę Jagielską-Żak i ozdobione m.in. przez aktorów, piosenkarzy i projektantów mody. Główny Geolog Kraju, dr Henryk Jacek Jezierski przekazał na licytację łupek gazowy. Środki z aukcji zasilą konto fundacji WOŚP. Licytować można już dziś!

Unikalna kolekcja ekologicznych toreb powstała w ramach ogólnopolskiej kampanii pod hasłem EKOSZYK. Torby projektu Ewy Jagielskiej-Żak ozdobili: Olga Bończyk, Joanna Dark, Ada Fijał, Sylwia Gruchała, Aleksander Paliński, Beata Sadowska, Lora Szafran, Justyna Steczkowska i Dorota Wróblewska. Znane osoby zachęcały w ten sposób do używania przyjaznych środowisku, modnych toreb wielokrotnego użytku i rezygnacji z tzw. foliówek. Ekologiczne torby można licytować TUTAJ.
Główny Geolog Kraju, dr Henryk Jacek Jezierski przekazał na licytację łupek gazowy – najbardziej medialną skałę roku 2010. To jedyna, niepowtarzalna okazja aby stać się posiadaczem wydobytej otworem wiertniczym z głębokości ponad 4 km, powstałej 420 mln lat temu skały, która ma skrywać w sobie gaz. Inni aby dowiercić się do takich skał musieli uzyskać od Ministra Środowiska koncesję  i wydać miliony dolarów. Łupek gazowy można licytować TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wybór redakcji