13.03
2012

Makepiece – suknia ślubna z ekowełny


Wełniana rocznica ślubu to ta siódma. Ale żeby od razu wełniana suknia ślubna? I to jeszcze przyjazna naturze? To właśnie proponuje pannom młodym brytyjska firma Makepiece w swej najnowszej kolekcji.

suknia ślubna„Zielona” biała suknia Makepiece

Dlaczego suknie Makepiece są przyjazne środowisku? Zacznijmy od włóczki. Pochodzi ona między innymi od szczęśliwych owiec hodowanych przez jedną z właścicielek firmy na jej farmie w hrabstwie Yorkshire.  Jeśli ktoś byłby ciekawy czy rzeczywiście zwierzęta są ze swego życia zadowolone, może ich zdjęcia obejrzeć na facebookowej i twitterowej stronie firmy.

Aby zminimalizować transport, przędzenie włóczki i dzierganie ubrań też odbywa się w Wielkiej Brytanii – to pierwsze w Natural Fibre Company w Kornwalii, a drugie w warsztacie firmy w Yorkshire. Makepiece przywiązuje również dużą wagę do barwników – albo nie używa ich wcale, wykorzystując w projektach niuanse w odcieniach wełny różnych gatunków owiec, albo farbuje włókna naturalnymi sposobami, unikając szkodliwych barwników azowych.

Suknie na lato i zimę

Kolekcja sukni ślubnych to najnowszy pomysł firmy – panny młode mają do wyboru pięć modeli, wszystkie dziergane na wymiar, wszystkie mogą też zawierać zmiany na życzenie klientek. Mamy więc ciepłą suknię za kolana, z długim rękawem, ozdobioną wełnianymi różami, idealną na zimowy ślub. Na letnią pogodę stworzono dwie propozycje przed kolano i z szerokimi ramiączkami. Jest też suknia z przepięknymi rozszerzanymi rękawami. I wreszcie hit kolekcji – długa kreacja z pionowymi falbanami. Oprócz sukni Makepiece tworzy ślubne bolerka, zarówno te ozdobne i lekkie, jaki i grubsze, które mają ogrzać pannę młodą w chłodny dzień.  Można również sprawić sobie oryginalne spinki do włosów z wełnianymi kwiatkami i perełkami.

suknie ślubne

Joanna Lompart-Chlaściak – obserwuje trendy w ekologicznej i etycznej modzie i prowadzi blog ZielonaNitka.wordpress.com. W 2011 postanowiła przekształcić swe zainteresowania w sklep z ubraniami oraz dodatkami eko/Fair Trade: ZielonaNitka.pl.