UlicaEkologiczna.pl
Edukacja ekologiczna

OPOWIEŚCI O TYM, JAK URATOWAĆ PLANETĘ- recenzja

Ochrona naszej planety leży na sercu dużym i tym dużo młodszym od dawna. I choć książek o tej tematyce na rynku jest sporo, to ta, której autorami są Anna Casals i Paolo Ferri, jest zupełnie inna. Zamiast znanych haseł i sloganów skierowanych do zachowań ludzkich, autorzy proponują formułę 6 krótkich opowieści, dzięki którym dzieci poznają zagrożenia ekologiczne dla Ziemi w krótki i rozumiały sposób. Narratorami w tych opowieściach są dzieci i zwierzęta – co czyni narrację książki bardzo bezpośrednią: dzieci i przyroda tworzą nierozerwalny tandem i tylko wspierająca współpraca i wsłuchanie się w potrzeby naszych braci mniejszych da – przekonują autorzy – szansę na zbudowanie lepszej przyszłości i zmniejszenie zagrożeń ekologicznych dla Ziemi.

Oto, co o książce napisał zaprzyjaźniony 10-latek Adaś:

„Bardzo mi się podoba sposób napisania tej książki w formie opowiadań, ponieważ każde opowiadanie  ma wyjaśnienie jak ratować naszą planetę. Są też notatki z wiadomościami, które w prosty i bezpośredni sposób trafiają do mnie. Ilustracje też są fajne i bardzo obrazowe, pokazują co robić, żeby ratować Ziemię przed zagładą.”

Nic dodać, nic ująć. Każde dziecko, które ma za sobą pierwsze próby samodzielnego czytania, znajdzie w tej książce wiele ciekawych informacji o plastiku, zanieczyszczaniu wód i powietrza, które bezsprzecznie poszerzą wiedzę dziecka.  A na końcu książki na młodego czytelnika czeka list od Planety Ziemia z zadaniami do wykonania. Czyli to, co dzieci lubią najbardziej.

Ulica Ekologiczna gorąco poleca!

Wybór redakcji