UlicaEkologiczna.pl
Wydarzenia

Ósma edycja targów Jestem Vintage już w ten weekend w Elektrowni Powiśle

Zabierajcie najlepszy humor oraz dużo znajomych na weekend Jestem Vintage. Już 9 i 10 kwietnia w podróż po znaleziskach i skarbach z zakamarków zabierze Was najlepsza selekcja specjalistów od przedmiotów vintage z całej Polski.

Z każdą kolejną edycją, Jestem Vintage cieszy się jeszcze większym powodzeniem. Gromadzi coraz więcej właścicieli marek wintydżowych i poszukiwaczy perełek sprzed lat. Moda na ubrania z drugiej ręki, stylowe i niepowtarzalne trwa od wielu lat. W ostatnim czasie przechodzi wręcz renesans, tendencja jest nadal rosnąca. Oferta, którą przedstawiają wyselekcjonowane przez nas marki jest na najwyższym poziomie, wspaniałe gatunkowo tkaniny, piękne skóry, ponadczasowe modele i coraz częściej marki luksusowe. Nie brakuje produktów casualowych i streetwear, czyli dla każdego coś dobrego. Rosnąca z każdym wydarzeniem odwiedzalność pokazuje, że poszukiwacze vintydżowych skarbów trzymają rękę na pulsie. To prawdziwe łowienie okazji, bo przecież to pojedyncze egzemplarze. Obecna oferta butików z wyselekcjonowanymi ubraniami vintage jest tak bogata, że może zadowolić gusta najbardziej wybrednych. Ostatnie dwa lata mocno przedefiniowały rynek modowy a świadomość konsumentów wzrosła do tego stopnia, że definicja ubrań z drugiej ręki nabrała innego wymiaru. Coraz częściej łączymy stare z nowym i stawiamy na wysoka jakość kupowanych produktów.

Stosunkowo nowym trendem jest Remade czyli przerabianie starych ubrań nadając im zupełnie nowy wygląd oraz Refashion, tworzenie zupełnie nowych rzeczy z kilku starych przedmiotów. Takie działania pięknie wpisują się w trend najbardziej ekonomicznego wykorzystania surowców. Dają przestrzeń do tworzenia najmodniejszych form z już istniejących rzeczy. Sukienki z męskich koszul, nerki z ręczników, czy “odpimpowane” kurtki jeansowe to kilka przykładów takich działań, które są niesamowitym polem do popisu dla designerów i projektantów mody, tym razem vintage.
Podczas Jestem Vintage zorganizujemy strefę Upcyclingu, gdzie można będzie nauczyć się haftu, przeróbek i spróbować swoich możliwości dając starym przedmiotom nowe życie. To wszystko na stoisku marki Tkanki, która słynie z pięknych nerek tworzonych ze skrawków materiałów.

Jestem Vintage to nie tylko moda, w nurcie “stare ale na nowo wartościowe” wpisują się również płyty analogowe, książki, oraz kultowe meble sprzed dekad. Cała Elektrownia Powiśle będzie rozbrzmiewać muzyką z winyli w setach skomponowanych przez Didżeji, a na stoisku Winyl Marketu znajdziecie najlpsze tytuły muzyczne wydane w formie czarnego krążka. Wystawa afiszy z lat czterdziestych Antykwariatu Grochowskiego oraz klasyczne rowery z drugiej ręki to stały element targów Jestem Vintage juz od 7 edycji.
Również tym razem ich nie zabraknie.

Wiosna to również dobry czas na udekorowanie naszych przestrzeni roślinami. Zielony Weteran to koncept marki Florabo, który pomaga w znalezieniu drugiego domu dla roślin, które potrzebują nowego właściciela. Ta ekonomiczna opcja nabycia wspaniałych roślin będzie dostępna podczas eventu 9-10 kwietnia w Elektrowni Powiśle. Pracownia w swoich projektach używa materiały biodegradowalne oraz z recyclingu, dzięki czemu wspaniale wpisuje się w koncepcje “obiegu zamkniętego”, który jest główna ideą projektu Jestem Vintage.

Warszawskie Muzeum Komputerów i Gier partneruje eventowi już od kilku edycji więc i tym razem miłośnicy starych komputerów będą mogli się zaszyć w sali z kilkunastoma kultowymi Atari, Commodore, czy Amiga.

To będzie weekend pełen ciekawych spotkań, zakupów na każdą kieszeń i
świadomych wyborów w nurcie slow!

Kiedy i Gdzie?
Jestem Vintage
Kiedy: 9 -10 kwietnia
Gdzie: Elektrownia Powiśle
Godziny otwarcia: sobota: 11.00 – 21.00, niedziela: 11:00 – 19:00
Wstęp darmowy, parking 1h gratis
Bezproblemowa możliwość poruszania się przez osoby niepełnosprawne.
Organizator wydarzenia: Grupa Slow
Partnerzy wydarzenia: Elektrownia Powiśle, Antykwariat Grochowski, Winyl Market,
Warszawskie Muzeum Komputerów i Gier, Florabo, Tkanki
Więcej informacji na wydarzeniu na FB:
https://www.facebook.com/events/1191344771603910

Wybór redakcji