UlicaEkologiczna.pl
archiwum

Planeta dziecko – jarmark produktow eko

W marcu odbędzie się nowa impreza – jarmark produktów Eko  dla rodziców.
Termin I spotkania:
19 – 20 marca 2011 godz. 10:00 – 16:00,
II spotkanie 20 – 21 maja 2011.
Miejsce: 1500m2, ul. Solec 18, Warszawa.
Cele przedsięwzięcia to:
Zaprezentowanie szerszej rzeszy odbiorców produktów/usług ekologicznych, naturalnych, ładnych, oryginalnych, unikatowych, etc…, których możliwości promocyjne są ograniczone z uwagi na:
• niewielką marżę na produkcie (posiadają kosztowne certyfikaty eko, są ręcznie wykonane, z dobrych materiałów lub produkowane w krajach UE),
• małą skalę działania, krótkie istnienie na rynku lub niewielki kapitał, często otwierane przez młode matki/ojców, których rodzicielstwo natchnęło do zmiany sposobu życia, zmiany profesji, etc..
Promowanie idei „lepiej mniej, ale lepsze” w stosunku do rodziców kupujących niekiedy zabawki, ubranka, akcesoria, produkty żywieniowe w dużych ilościach. Poprzez takie założenie uczenie dzieci szacunku do rzeczy nabywanych, nie niszczenia ich i nie wyrzucania w krótkim czasie po nabyciu.
Promowanie produktów zdrowych, produktów o oryginalnych walorach użytkowych, produktów ręcznie wykonanych lub produktów po prostu pięknych, stylowych i dobrych jakościowo.
Promowanie usług o oryginalnych walorach użytkowych, przyjaznych rodzinie, sprzyjających zdrowemu trybowi życia (przychodnie i miejsca związane ze zdrowiem, wypoczynkiem, relaksem, etc…)
Opis wydarzenia:
• Stoiska producentów/dystrybutorów z możliwością sprzedaży produktów Eko i life-stylowych.
• W czasie zakupów możliwość pozostawienia dziecka w pokojach zabaw (zabawy i animacje przygotowuje Figa z Makiem).
• Warsztaty dla kobiet w ciąży (np. jak wyglądać ładnie i stylowo w ciąży) i warsztaty dla rodziców (np. chustowe).
• Konkurs na najbardziej przydatny produkt dla aktywnych rodziców, najbardziej wytrzymałe zabawki, najoryginalniejsze zabawki edukacyjne, najładniejszy produkt dla młodej mamy, najciekawszy produkt dla młodego ojca, etc…
• Zaproszenie do udziału znane mamy, tatusiów, które poprą akcję „lepiej mniej, ale lepsze” oraz będą w jury konkursu.
• Licytacja ciekawych rzeczy przyniesionych przez znane osoby (np. Monika Mrozowska upieczone przez siebie ciasta wg. przepisów z własnych książek, Paulina Holtz książki swojego autorstwa, chusty do noszenia dzieci z autografami znanych, etc…) i przeznaczenie zebranej kwoty na dożywianie dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wybór redakcji