08.09
2016

Aplikacja, by skutecznie promować wegedietę?


Tak, i my wszyscy też możemy mieć swój udział w jej stworzeniu. Wystarczy wspomóc propagatorów wegediety z Vivy! Ta organizacja edukacyjna ma na swym koncie olbrzymie sukcesy w docieraniu do ludzi z promocją diety wege. Szczególnie słynie akcją Zostań wege na 30 dni: KLIK!. Ale to nie jest ostatnie słowo Vivy! w temacie. Przyszedł czas na apkę! – ogłoszono.

 

paragraph_1313_1471434829

 

Na czym polega wyjątkowość akcji Zostań Wege na 30 dni? Jej uczestnicy (przez 4 lata dołączyło 74tys osób!) nie poprzestają na samej deklaracji wypróbowania diety wegetariańskiej, ale dzięki rejestracji za pomocą adresu mailowego otrzymują codziennie motywujące emaile. W każdej wiadomości znajdują się przepisy, ciekawostki o zwierzętach oraz informacje żywieniowe. Teraz czas wykorzystać telefony komórkowe, by dotrzeć do jeszcze większej liczby osób – postanowiła Viva!

Ta decyzja jest tym bardziej stanowcza, że umotywowana sukcesem wspomnianej akcji trzydziestodniowego mailingu motywującego: 76% uczestników chce kontynuować dietę wegetariańską!

 

paragraph_1313_1471425094

 

Na czym opiera się sukces programu? Bez presji, radykalizmu i w przyjazny sposób zachęca do rozważenia, czy dałoby się radę funkcjonować na wegediecie. Celowe pominięcie słów “wegetarianizm” czy “weganizm”  nie ustawia poprzeczki za wysoko już na samym wejściu do programu. Istotna jest również umowna ilość 30 dni przeznaczonych na rozważenie i przetestowanie sprawy. W efekcie znacząca większość uczestników programu pozostaje przy diecie w nim prezentowanej (de facto wegańskiej!).

Skąd myśl o potrzebie stworzenia aplikacji? Wiele osób coraz rzadziej korzysta z emaila i komputera spędzając prawie całą dobę z telefonem komórkowym. Szczególnie młodsze osoby w zasadzie się z nim nie rozstają. Do takich osób łatwiej będzie trafić do dzięki aplikacji niż książkom czy filmom.

 

paragraph_1313_1471434544

 

Aplikacja będzie wyświetlała motywujące powiadomienia codziennie, o wybranej przez użytkownika godzinie. Podobnie jak w mailowej wersji, wiadomości będą zawierały: przykładowe jadłospisy, informacje o odżywianiu, ciekawe informacje o zwierzętach, porady i wskazówki dla początkujących. Będzie dostęp do archiwalnych wiadomości oraz kilka nowych funkcjonalności ułatwiających odnajdywania usług i produktów gastronomicznych. Planowane jest również… wydłużenie programu o koleje 30 dni dla zainteresowanych. Na początek przewidziana jest aplikacja na telefony z systemem android, którego używa 81% abonentów w Polsce. Przewidywana jest jednak praca nad apką na pozostałe platformy.

Aplikacja ma ruszyć w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu, 1 października i być zupełnie darmowa. Dlatego Viva! zorganizowała zbiórkę na jej start i prosi o pomoc w nagłaśnianiu wiadomości o niej.

Chcesz wesprzeć start aplikacji skutecznie promującej wegedietę? Zajrzyj tu: KLIK! Po przekroczeniu 10% zbiórki Viva! ruszyła z pracami nad uruchomieniem aplikacji.

Wstępnie zapowiada się ona tak:

 

news_1262_1472549834