16.09
2016

Przyłącz się do CIWF i zdecyduj, jakie okrucieństwo zakończymy


Smutnym symbolem tego, jak traktujemy zwierzęta, jest klatka. Nieważne, jak duża, ulepszona i legalna. Klatka zawsze będzie klatką.

W samej tylko UE setki milionów zwierząt – kur, królików, świń – każdego roku spędzają całe swoje życie albo jego część właściwie bez możliwości poruszania się i wyrażania naturalnych dla siebie zachowań. Wpadają w apatię albo stają się agresywne.

 

 

CIWF Polska mówi zatem: Chcemy, by to się skończyło, dlatego prowadzimy kampanię Koniec Epoki Klatowej. Czas, aby nasze pokolenie powiedziało “dość!” takiemu sposobowi hodowania zwierząt.

W ramach kampanii pokazano, jak hodowane są króliki, kury i przepiórki. Jednak działania nie na informowaniu mają się kończyć. CIWF apeluje do polityków, współpracuje z posłami na szczeblu lokalnym i unijnym, tak aby zmieniać obowiązujące przepisy.

Przez ostatnie lata działania CIWF doprowadziły do realnych zmian: KLIK! – udało się zakazać pojedynczych boksów dla cieląt, klatek bateryjnych dla kur, ograniczono też czas, przez jaki świnie mogą być trzymane w kojcach ciążowych. Być może te nazwy niewiele Ci mówią, ale oznaczają one okrutne metody powszechnie stosowane kiedyś na fermach przemysłowych w UE i wciąż obecne w wielu innych krajach.

Czy i Ty chcesz, aby zakazane było również hodowanie zwierząt w klatkach i aby zwierzęta miały dostęp do wybiegu? Jeżeli tak,wspomóż działania CIWF: KLIK!

 

hen-111208_960_720

 

Dzięki Twojej pomocy, możliwe jest:

  • poprawienie losu zwierząt hodowlanych, a ostatecznie zakończenie chowu przemysłowego,
  • współpraca z politykami w celu zmiany przepisów dotyczących chowu zwierząt,
  • zachęcanie firmy z branży spożywczej do wyeliminowania klatek u swoich dostawców.