07.03
2019

Dwie krakowskie mamy chcą zazieleniać miasta – Miniporadnik Miejskiego Ogrodnika


Trend miejskiego ogrodnictwa zbliża się do Polski wielkimi krokami. Ponad rok temu powstał pierwszy polski portal o miejskim ogrodnictwie. Jego pomysłodawczynie wdrażają w życie swój pomysł na zazielenianie miast.

inspekty-36

Ogródki warzywne w miejskich przestrzeniach

Ich idée fixe, to ogródki warzywne w miejskich przestrzeniach. Same od trzech lat uprawiają warzywa w ogródku stworzonym na podwórku kamienicy, w której mieszkają.

“Na początku sąsiedzi nie wierzyli, że nam się uda” – śmieje się Kasia Basiewicz, redaktorka portalu.

“Jeśli tylko masz parapet, to możesz zostać miejskim ogrodnikiem” – mówi Dominika Krzych, druga z założycielek. “Ogródek, to każda doniczka czy skrzynka z roślinami. W miastach tak zanieczyszczonych, jak Kraków, każdy liść ma znaczenie. To dlatego wpadłyśmy na pomysł, żeby -wzorem Wiednia czy Nowego Jorku- uprawiać w mieście warzywa, a przede wszystkim zachęcać mieszkańców, żeby zaczęli to robić.”

Zacznij hodować, przestań konsumować _dla mediów

Miniporadnik miejskiego ogrodnika

Dziewczyny przygotowały właśnie bezpłatny ebook Miniporadnik miejskiego ogrodnika. To krótka, elektroniczna publikacja, która pokazuje, jak krok po kroku założyć ogródek warzywny w mieście. Skierowana jest do początkujących ogrodników oraz do osób, które nigdy nie sądziły, że w mieście można uprawiać warzywa. Nie ma znaczenia, czy masz jedną doniczkę, czy działkę w ogródkach działkowych, możesz zostać miejskim ogrodnikiem!

Poradnik miejskiego ogrodnika można bezpłatnie pobrać z portalu  www.inspekty.pl