UlicaEkologiczna.pl
News

Prezenty dla alergików – 4 pomysły na podarunki

Alergia może zostać rozpoznana w każdym wieku, dlatego też borykają się z nią zarówno dorośli, jak i dzieci czy seniorzy. Problem może stanowić zakup idealnego upominku dla osoby uczulonej. Oto 4 pomysły na ciekawy i przydatny prezent dla alergika.

Materac i pościel

W tradycyjnych materacach czy w pościeli, która nie jest oznaczona jako antyalergiczna, zbiera się mnóstwo kurzu i roztoczy, na które większość osób jest uczulona. Dlatego też doskonałym pomysłem na prezent będzie zakup materaca antyalergicznego i ewentualnie także pościeli. Materac antyalergiczny zazwyczaj posiada dodatkowe wcięcia we wkładzie, które umożliwiają swobodny przepływ powietrza. Tego typu model materaca nie zawiera naturalnych substancji, takich jak chociażby wełna czy końskie włosie, które mogą powodować reakcje alergiczne. Dobrym dodatkiem do materacu będzie pościel antyalergiczna, która również wykonana jest z przyjaznych dla skóry osoby uczulonej materiałów. Dodatkowo jest ona przewiewna, przez co redukuje ryzyko nadmiernego pocenia się. Dla alergików wybór dobrej pościeli jest kluczowy w kontekście spokojnego, nieprzerwanego snu. Choć ani materac, ani pościel nie zastąpią regularnego wietrzenia sypialni, to okazują się być nieodzownym elementem jej wyposażenia.

  1. Oczyszczacz powietrza

Oczyszczacz powietrza to prezent z wyższej półki, gdyż kosztuje on co najmniej kilkaset złotych. Z drugiej jednak strony często na prezent składa się kilka osób, więc lepiej kupić coś, co naprawdę przyda się alergikowi. Oczyszczacz powietrza sprawdza się nie tylko w sezonie jesiennym i zimowym, na terenach, na których występuje największe natężenie smogu. Alergicy bardzo chętnie korzystają z niego przez cały rok, aby oczyścić powietrze z alergenów. W rzeczywistości wpuszczamy je do środka nawet wtedy, gdy otwieramy okno. Alergicy nie muszą więc przebywać w pokojach, w których nie dochodzi do wymiany powietrza, jeśli tylko będą posiadali dobrej jakości oczyszczacz.

  1. Nawilżacz powietrza

Nawilżacz powietrza to – podobnie jak oczyszcza – upominek z nieco wyższej półki. Warto jednak zwrócić na niego uwagę, ponieważ suche powietrza sprzyja nadmiernemu przesuszeniu skóry, co nie jest dobre dla nikogo, a w szczególności dla alergików. Ich skóra jest bowiem wyjątkowo skłonna do podrażnień, zatem pod wpływem suchego powietrza zaczyna pękać i powstają na niej nieestetyczne krosty. Nawilżacz powietrza sprawdza się w każdym pomieszczeniu, a już z pewnością wyposażona jest w niego sypialnia nowoczesna. Idealnie nawilżone powietrze ułatwia zasypianie, a także sprzyja lepszej regeneracji organizmu. 

  1. Biżuteria dla alergika

Pomysłem na prezent z nieco niższej półki cenowej jest biżuteria, którą mogą nosić także alergicy. Nie jest tajemnicą, że coraz więcej osób uczulonych jest na nikiel – pierwiastek, który bardzo często dodawany jest do kolczyków, bransoletek, a nawet paska do spodni. Uczulenie na nikiel objawia się głównie swędzącą wysypką, której trudno jest się pozbyć. Na szczęście alergicy nie muszą rezygnować z noszenia biżuterii – rozwiązaniem dla nich są modele, które nie zawierają dodatku niklu. Biżuterię bez niklu można zakupić w bardzo wielu sklepach stacjonarnych, a także internetowych. Z biżuterii ucieszą się nie tylko kobiety, ale i mężczyźni, którzy uwielbiają dostawać na przykład paski do spodni, a nawet bransolety.

 

Wybór redakcji