23.06
2015

Uszczęśliwić tatę w Dniu Ojca… Coś pysznego: owocowy mus z nasion chia


Stare porzekadło głosi: Przez żołądek do serca mężczyzny. Niewątpliwie już bez reszty wypełniacie serca Waszych Ojców. Ale czemu nie porozpieszczać ich nieco w dniu ich święta? Mężczyźni to łasuchy, kochają słodycze. Dlatego zapewnijmy im coś słodkiego w tym dniu.

mus

By zapewnić im porcję deseru nie tylko pysznego, ale również prawdziwie zdrowego, przygotujmy owocowy mus zawierający nasiona chia. Te ostatnie to doskonałe źródło kwasów omega3, zawierające dużo wapnia, magnezu oraz witamin z grupy B. Truskawki zapewnią bohaterom dnia równie potężną dawkę witamin i składników mineralnych, a banany z ich potężną dawką potasu, magnezu, witaminy A i C oraz rozweselającej witamina B6 i żelaza, dopełnią całości zbawiennego dla zdrowia i zniewalającego w smaku deseru.

Zgromadźcie niezbędne składniki:

  • truskawki;
  • banany;
  • nasiona chia.

Sposób przygotowania:

  • truskawki i banany miksujemy na gładką masę i przekładamy do pucharków;
  • do każdej porcji dodajemy 3 łyżeczki nasion chia;
  • mieszamy i odstawiamy do lodówki na kilka godzin.

Łatwe i błyskawiczne w wykonaniu? Na pewno! Zdrowe? Bez wątpienia! A jakie smaczne, przekonacie się oglądając zachwycone miny Waszych Tatusiów. Smacznego życzę i Wam! Przecież można przygotować duuużą porcję!


Uczy języka polskiego w jednym z łódzkich liceów. Jest mamą małej Matyldy i weganką. Działa jako wolontariuszka w stowarzyszeniu Otwarte Klatki, wspiera wegańskie inicjatywy w Łodzi i działania prozwierzęce. Opiekuje się dwoma psami: młodą Luną i staruszkiem Uszatkiem Trójłapkiem. Prowadzi bloga kulinarnego, na którym dzieli się także doświadczeniami niedoświadczonej mamy. Więcej jej przepisów znajdziecie na blogu: http://veganisminprogress.blogspot.com/