28.07
2014

Wolne Miasto – pierwsze osiedle na pTAK!


200 budek dla ptaków, drzewa, warsztaty, edukacja –  tak powinno wyglądać osiedle przyjazne ptakom. ECO-Classic to firma szczególnie dbająca o otoczenie budynków, zapewniając mieszkańcom warunki umożliwiające kontakt z naturą. Przykładem starań dewelopera jest szczególna troska o dzikie ptaki zamieszkujące teren osiedla Wolne Miasto.

DSC_00373 lipca 2014 r. Stowarzyszenie „Ptaki Polskie” wyróżniło ECO-Classic certyfikatem „firma na pTak”. Certyfikat jest tym cenniejszy, że deweloper otrzymał go jako pierwsza firma w Polsce (wyróżnienie będzie wręczane raz w roku przedsiębiorstwom, które szczególnie troszczą się o dziko żyjące ptaki).

– Nasze wyróżnienie jest dowodem uznania dla ECO-Classic. To deweloper naprawdę przyjazny ptakom. Osiedle Wolne Miasto to miejsce, w którym mogą się one czuć swobodnie i bezpiecznie, a my możemy być pewni, że mają najlepsze warunki i nic im nie zagraża. Dlatego możemy śmiało powiedzieć, że ECO-Classic to „Firma na pTAK!” – przekonywał 3 lipca Paweł Sidło, Wiceprezes Stowarzyszenia „Ptaki Polskie”.
Wręczenie certyfikatu odbyło się na terenie osiedla Wolne Miasto przy ul. Cedrowej w Gdańsku, gdzie z rąk Pawła Sidło oraz Moniki Turło (członkini Stowarzyszenia zajmującej się również fundraisingiem) odebrała je Anna Grenda, pełnomocnik Inwestora.
– Cenimy ekologię, a Wolne Miasto to osiedle przyjazne naturze. Cieszę się, że możemy być wsparciem dla Stowarzyszenia „Ptaki Polskie” i tym samym przyczyniać się do ich ochrony – powiedziała Anna Grenda, odbierając certyfikat.
Wolne Miasto to rzeczywiście osiedle, którego cechą charakterystyczną jest naturalny krajobraz. Otoczone piękną zielenią drzew i krzewów, sąsiadujące z parkiem i oczkiem wodnym, będzie idealnym miejscem dla wielbicieli przyrody. – Zwierzęta nas lubią – przekonuje Anna Grenda – Dla naszych mieszkańców widok sarny, jelonka czy zająca za oknem nie jest niczym nowym. Cenią sobie również śpiew ptaków, który towarzyszy im na co dzień.

DSC_0062 W istocie, te fruwające istoty stały się swego rodzaju motywem przewodnim osiedla. Gatunkami ptaków zostały nazwane klatki schodowe, a na ścianach korytarzy wewnątrz budynków zawieszone są piękne obrazy przedstawiające ptaki wraz z dotyczącymi ich informacjami. Ponadto na terenie osiedla znajduje się ok. 200 budek lęgowych tak, by powracające z ciepłych krajów ptaki mogły zawsze znaleźć tu swoje miejsce. To nie wszystko – współpraca ze Stowarzyszeniem „Ptaki Polskie” zaowocowała również warsztatami, które przybliżają najmłodszym zagadnienia związane z ochroną ptaków. Pomysł jest ciekawy tym bardziej, że na terenie osiedla funkcjonuje przedszkole „Bursztynowy Kompas” – zatem dzieci już od najmłodszych lat uczone są uważności na ochronę przyrody i zwierząt.

Więcej o współpracy ze Stowarzyszeniem: www.wolnemiasto.pl
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy też do członkostwa w Klubie Ptaków Polskich: www.ptakipolskie.pl/czlonkostwo

Wolne Miasto - pierwsze osiedle na pTAK!, 5.0 out of 5 based on 1 rating