08.01
2014

Co zrobić ze starym sprzętem elektronicznym? KupimyTo!


Sterty z paczkami rosną aż pod sufit, listonosz przychodzi z odwiedzinami kilka razy dziennie, a pracownicy zostają w pracy po godzinach. W firmie KUPIMYTO, sezon tak naprawdę zaczyna się dopiero po świętach. W tym roku ponownie pod choinką wylądowały tysiące smartfonów, tabletów i laptopów. Wszystkie te nowe urządzenia zastępują ich starsze odpowiedniki, lub też nowy sprzęt po prostu nie podoba się obdarowanej osobie. W takich sytuacjach urządzenia sprzedawane są w mgnieniu oka na KUPIMYTO.

“W Styczniu odnotowujemy coraz większe obroty. Jest to zdecydowanie najmocniejszy miesiąc w roku”. Właściciel i dyrektor firmy KUPIMYTO Christian Wolf mówi z własnego doświadczenia – firma istnieje już od 5 lat i trend sprzedaży jest wyraźny. Dokładnie 27-go grudnia rośnie liczba odwiedzających stronę www.kupimyto.pl, a kilka dni później przychodzą pierwsze paczki.

Chociaż w wielu innych firmach styczeń jest spokojnym miesiącem, KUPIMYTO ma ręce pełne roboty. Fala sprzedaży trwa do lutego, następnie stopniowo maleje. Biznes wygląda podobnie w czasie Wielkanocy lub krótko po premierze nowych modeli znanych firm, takich jak Apple iPhone czy Samsung Galaxy.

Bezpośredni skup elektroniki w internecie, znany również Re-Commerce jest już od lat stale rosnącym trendem w Polsce. Coraz więcej ludzi sprzedaje swoją używaną elektronikę, aby zwolnić miejsce w szufladzie lub zdobyć pieniądze na nowy sprzęt.

Największa zaleta sprzedaży internetowej? Prosto, szybko i bez ryzyka. Mimo tego, w naszych szufladach zalega prawie 30 milionów nieużywanych telefonów i każdego roku dochodzi ich coraz więcej.

O KUPIMYTO
Dzięki uczciwym cenom, dobrej obsłudze i certyfikowanemu usuwaniu danych z urządzeń WIRKAUFENS (w Polsce KUPIMYTO) cieszy się wysokim zaufaniem wśród klientów i stało się jednym z najbardziej popularnych portali skupu używanej elektroniki w Niemczech. Wśród ponad 300.000 klientów najczęściej sprzedawane do tej pory urządzenia to telefony komórkowe, smartfony, tablety, MacBooki, laptopy i aparaty cyfrowe. WIRKAUFENS zostało założone pod koniec 2008 roku przez Christiana Wolfa w jego mieszkaniu. Obecnie WIRKAUFENS zatrudnia ponad 100 pracowników w Frankfurcie nad Odrą / Słubicach i w Berlinie, będąc wiodącym przedsiębiorcą handlującym używaną elektroniką w Niemczech. Od roku 2012 rozwija biznes w Europie. Po uruchomieniu działalności w Austrii i w Hiszpanii, w maju 2013 KUPIMYTO wystartowało w Polsce.

Co zrobić ze starym sprzętem elektronicznym? KupimyTo!, 5.0 out of 5 based on 1 rating