09.05
2013

Nice Laundry: nowe życie dziurawej skarpetki


Czy można zarobić na dziurach w skarpetkach? Ricky Choi i Phil Moldavski z Nice Laundry są przekonani, że można. „Wyślij nam swoje dziurawe skarpety – a my zrobimy z nich nowe” – deklarują. Firma Nice Laundry to pomysł na skarpetkowy recycling.

W USA produkuje się około 9 mln ton odpadów włókienniczych rocznie. Między innymi zużyte, dziurawe, przetarte skarpetki trafiają na wysypiska śmieci. Zazwyczaj już mała dziurka w skarpetce dyskwalifikuje ją do noszenia. Zamiast je wyrzucać można po prostu zużyte skarpetki przekazać w odpowiednie ręce.
Skarpetki wyprodukowane przez firmę Nice Laundry mają się odznaczać ciekawymi dla oka kolorami i oryginalnym wzorem. Ich kolejnym wyróżnikiem ma być niska cena – sześciopak skarpet z recyclingu będzie kosztował około 34 dolary. W przeciętnym sklepie w USA cena za jedną parę zwykłych skarpet waha się od 12 do 40 dolarów. Skarpetki z Nice Laundry mają mieć idealną długość do połowy łydki oraz jeden, uniwersalny rozmiar. Ich skład to 80% bawełny, 19% nylonu i 1% elastanu.
Projekt przypadł do gustu internautom. W ciągu jednego dnia, w popularnym serwisie crowdfundingowym Kickstarter na konto firmy wpłynęło 15 tys. dolarów. Finalnie na ich konto w Kickstarterze trafiło ponad 119 tys. dolarów, czyli prawie 4 razy więcej niż pomysłodawcy zakładali.

www:Nice Laundry

Nice Laundry: nowe życie dziurawej skarpetki, 5.0 out of 5 based on 2 ratings

Monika Prucnel - z wykształcenia polonistka i socjolożka, z zamiłowania ekolożka, a na co dzień copywriterka. Od 2004 roku wegetarianka. Autorka bloga kulinarnego Vege-Kika.blogspot.com