18.08
2014

Zbierasz śmieci i pomagasz


Jako że okres wakacji powoli już za nami, a przecież Sprzątanie świata trwa cały rok, chcemy zaprosić wszystkich do wspólnego działania. Fundacja Nasza Ziemia ruszyła z nową odsłoną programu Zielona Stopa Filantropa, pod hasłem ZBIERAM – POMAGAM, którego celem jest zwiększanie efektywności energetycznej w placówkach dziecięcych. Do 30 września br. każdy zainteresowany może zgłosić chęć zbiórki zużytego sprzętu elektronicznego,telefonów komórkowych lub też pustych pojemników po tuszach i w ten sposób wesprzeć placówki dziecięce. Wszystkie sprzęty będą odbierane na koszt Fundacji Nasza Ziemia.

plakatzbierampomagamDo 30 września br., każda osoba prywatna, firma lub instytucja zainteresowana udziałem w akcji będzie mogła zgłosić się mailowo do koordynatorki akcji, Urszuli Fabianiak (ula.fabianiak@naszaziemia.pl) i poinformować o chęci zorganizowania zbiórki ZSEE, samych telefonów komórkowych lub też pustych pojemników po oryginalnych tuszach. Wystarczy zebrać minimum 150 kg ZSEE, 10 telefonów komórkowych lub 60 pojemników po tuszach i zgłosić się do Fundacji Nasza Ziemia, aby za darmo zgromadzone przedmioty zostały odebrane. Całość akcji wspierana jest przez firmy Greenfone Sp. z o.o., Recyplan S.C. oraz Electro-System Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. Środki finansowe, zgromadzone w wyniku sprzedaży zebranych przedmiotów do firm utylizujących je, zostaną przekazane na realizację programu „Zielona Stopa Filantropa”, a więc na zakup nowych, energooszczędnych urządzeń AGD do placówek służących kształceniu i wychowaniu dzieci.
Dodatkowymi wydarzeniami, do których każdy z nas będzie się mógł dołączyć, będą akcje prowadzone przez Fundację Nasza Ziemia we wrześniu. Jak co roku, w trzeci weekend września, będziemy chcieli zaprosić wszystkich do wspólnego Sprzątania Świata. 20 września br. wyruszymy z powrotem na Mazury, by wspólnie z Urzędem Miasta Węgorzewo, Mazurskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym oraz Fundacją Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich wysprzątać Kanał Węgorzewski oraz zebrać niepotrzebne telefony komórkowe. Ponieważ jednak weekend ma dwa dni, już 21 września wrócimy do Warszawy, aby wraz z Grupą Eksplorującą Podwarszawskie Nurkowiska posprzątać Park Moczydło.
Natomiast, jeśli ktoś chciałby wcześniej dołączyć do naszych działań, swoje telefony i małe elektroodpady będzie mógł przekazać nam 12 września br. przy okazji koncertu charytatywnego „Wielcy i Mali Twórcy dla Małych i Wielkich Serc” w godzinach 15.00 – 20.00 przy klubie muzycznym Skwer, ul. Krakowskie Przedmieście 60A, Warszawa. Dochód z zebranych urządzeń zostanie w całości przekazany na modernizację Warszawskiego Szpitala dla Dzieci.

Więcej o działaniach Fundacji Nasza Ziemia na stronie:
www.naszaziemia.pl
www.facebook.com/naszaziemia