UlicaEkologiczna.pl
Dzieci

Serwis Pieluszkowy już w Polsce

Chcesz używać pieluch wielorazowych, ale nie masz czasu ich prać? Przeraża Cię ilość suszącego się prania w Twojej łazience? Pieluszkarnia ma dla Ciebie rozwiązanie. W Warszawie ruszył pierwszy w Polsce Serwis Pieluszkowy!

Serwis Pieluszkowy to sposób na zdrowe, ekologiczne i ekonomiczne pieluszkowanie z dostawą do domu!

Nie trzeba nawet wychodzić z domu. Podjeżdżają pod same drzwi, zabierają zużyty komplet i zostawiają czysty, świeżo uprany zapas.

Ciężko z praniem

Coraz więcej rodziców dostrzega zalety naturalnego pieluszkowania. Badania potwierdzają, że pieluszki z organicznej bawełny czy bambusa:

  • ograniczają odparzenia,
  • nie zawierają szkodliwej chemii,
  • ułatwiają trening czystości,
  • są przyjazne dla środowiska,
  • są tańsze niż popularne jednorazówki.

I chociaż nowoczesne wielorazówki są dużo prostsze w obsłudze niż babcina tetra z ceratką, to dla wielu mam barierą nie do przebycia jest perspektywa prania i suszenia. – Serwis Pieluszkowy powstał właśnie z myślą o nich – podkreśla Radek Dumański, szef Pieluszkarni i pomysłodawca Serwisu. – Dzięki tej usłudze, można cieszyć się naturalnym pieluchowaniem i nie zaprzątać głowy dodatkowym praniem.
Dzień dobry, my z pieluszkami!
Wystarczy zgłosić się przez stronę internetową, wybrać rozmiar i ilość pieluszek, jakie będziemy potrzebować na cały tydzień. Podczas pierwszej wizyty kurier dostarczy czysty zestaw razem z wiaderkiem i workiem do przechowywania brudnych pieluszek.

A potem już z górki – raz w tygodniu pod drzwi podjeżdża tygodniowy pakiet czystych pieluch, a zabrudzone odbierane są w każdy poniedziałek i czwartek. Praniem zajmuje się profesjonalna pralnia, która obsługuje m.in. najbardziej znany warszawski szpital położniczy św. Zofii. Do szczęścia potrzeba jeszcze tylko kilku otulaczy, które ochronią przed przeciekami oraz zatrzymają pieluszkę na miejscu i do dzieła!

Oryginalny prezent

W Polsce Serwis Pieluszkowy to nowość, ale w Anglii czy Szwecji takie usługi działają właściwie w każdym mieście. – Spotkałem się z tym, że znajomi albo rodzina wykupują miesięczny abonament na taką usługę jako prezent z okazji baby shower – opowiada Radek Dumański. – Wierzymy, że u nas ten pomysł też się przyjmie. Już w dniu otwarcia dostaliśmy maile z pytaniami, kiedy dotrzemy do Poznania. No cóż, zaczynamy od stolicy, ale kto wie co będzie dalej – dodaje z uśmiechem.
Tekst pochodzi z serwisu ekonsument.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wybór redakcji