13.04
2015

Ludzie listy piszą – dla Ziemi! Już we wtorek, 14. 04.


To już trzecia edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Listy dla Ziemi”. W tym roku weźmie w niej udział około 300 tys. dzieci i młodzieży.

 

Listy dla ziemi

Akcja, przeprowadzana przez Fundację Ekologiczną ARKA wspólnie z ponad setką uczniów z warszawskich szkół, odbędzie się 14 kwietnia o godz. 11.00 na Placu Zamkowym w Warszawie.

Co roku akcję „Listy dla Ziemi” poprzedzają lekcje tematyczne przeprowadzane w szkołach w szkołach – następnie młodzi ludzie piszą tematyczne listy skierowane do dorosłych. Tematyka listów i całego programu dotyczy prawidłowego zagospodarowania odpadów i niskiej emisji.

Po napisaniu listów dzieci przekazują je dorosłym (rodzicom, dziadkom) i razem podejmują się prostych działań ekologicznych, których opisy przesyłają do fundacji. W ten sposób dzieci edukują dorosłych, a akcja dociera do kolejnych uczestników  mówi Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji i prezes Fundacji Ekologicznej ARKA. W tym roku w akcję zaangażowało się ponad 3 tys. szkół. – Akcja była organizowana po raz pierwszy w 2013 roku i już stała się jednym z głównych wydarzeń ekologicznych w kraju. Docelowo ma być organizowana każdego roku, ale tematy i pomysły będą się zmieniać – stwierdza Wojciech Owczarz.

Nowością w tym roku jest możliwość pisania w formie cyfrowej dzięki aplikacji na stronie www.listydlaziemi.pl. Warto skorzystać z tej okazji i przyłączyć się do akcji, gdziekolwiek się mieszka. O treści listu decyduje piszące go dziecko, ale organizatorzy akcji liczą na pojawienie się prostych informacji merytorycznych dotyczących działań, które w każdym domu można zrealizować, aby wytwarzać mniej odpadów.