21.06
2016

Osamotniony w domu zwierzak?


To może się stać dla niego mniej uciążliwe dzięki nowemu wynalazkowi, który ma się pojawić na naszym rynku. Petcube został stworzony z myślą o czworonożnych pupilach, by móc je monitorować podczas nieobecności właściciela oraz zdalnie się z nimi bawić.

Dzięki interaktywnemu sześcianowi możemy sprawdzić, czym zajmuje się nasz pies lub kot pozostawiony sam w domu. Nie jest to jednak koniec jego możliwości. Dzięki specjalnej aplikacji na smartfona urządzenie to pozwala nam rozmawiać i bawić się z pupilem będąc w pracy, szkole, czy podróży.

Rewolucyjna „niania” dla zwierząt posiada szerokokątną kamerę, mikrofon i głośniki – zachowanie psa lub kota podczas naszej nieobecności przestaje być więc niewiadomą. Możliwe jest też wydawanie mu komend, a w razie potrzeby upominanie, gdy robi coś niewłaściwego. Możemy się z nim również zdalnie bawić – urządzenie posiada również laserowy wskaźnik, którym sterujemy za pośrednictwem aplikacji zainstalowanej na smartfonie.

 

petcube

 

Petcube jest dedykowany osobom, które w ciągu dnia, z różnych względów muszą pozostawiać swoich czworonożnych przyjaciół samych w domu. Niektóre zwierzęta gorzej niż inne znoszą samotność. Jedne z tęsknoty za właścicielem piszczą i wyją, co może przeszkadzać sąsiadom. Inne, gdy nikt nie patrzy, niszczą meble lub załatwiają się w domu. Petcube pozwala monitorować sytuację i reagować, kiedy tylko zachowanie pupila zacznie wymykać się spod kontroli.

Interaktywny sześcian to jednak nie tylko narzędzie kontroli, ale również środek kontaktu ze zwierzęciem. Jeśli nie możemy się zobaczyć z bliskimi – dzwonimy do nich. Dlaczego nie mielibyśmy zadzwonić do psa? On również potrzebuje naszej uwagi! Co jednak najlepsze, Petcube umożliwia synchronizację nie tylko jednego, ale kilku urządzeń obsługujących aplikację. Dzięki temu cała rodzina może pilnować zwierzęcia przez cały dzień.