30.10
2012

Oszczędzaj wodę z WashIt


Czterech tureckich studentów znalazło sposób na zmniejszenie zużycia wody. Zaprojektowali prysznic, który filtruje wykorzystaną przez nas wodę i wykorzystuje ją ponownie do prania ubrań.

Pralko-prysznic

Choć na pierwszy rzut oka pomysł wydaje się dziwny, to jednak z całą pewnością jest on godny uwagi. Wbrew pozorom WashIt nie pierze ubrania na nas, jednocześnie nas myjąc. Kabina prysznica zbudowana jest z dwóch zupełnie oddzielnych systemów korzystających z tej samej wody. Zużyta podczas mycia woda gromadzona jest w zbiorniku, a następnie przepuszczana przez trzy rodzaje filtrów: węglowy, organiczny oraz chemiczny, a na koniec traktowana jeszcze promieniami UV, dzięki czemu możemy mieć pewność, że jest w stu procentach higieniczna. W każdej chwili możemy wykorzystać ją ponownie do wyprania ubrań, a nawet do ponownego umycia się.

Recycling wody

Ten ciekawy projekt z pewnością uzasadniony jest z ekologicznego punktu widzenia. Jego użytkownicy również będą zadowoleni, gdyż znacząco obniżą się rachunki za wodę. Kabina WashIt z pewnością znalazłaby zastosowanie również w hotelach.

Projekt kabiny WashIt zdobył wyróżnienie Hansgrohe Prize 2012 na iF Concept Design Awards. Pomysł doceniono za ekonomiczne zużycie wody.

Oszczędzaj wodę z WashIt, 5.0 out of 5 based on 4 ratings

Interesuje się zdrowiem, sportem i wszelkimi rzeczami wartymi uwagi. Uwielbia kawę, czekoladę i dobrą książkę.